امنیت تنها با کار انتظامی به طور صد در صد مستقر نخواهد شد

 فرمانده انتظامی استان، عنوان کرد: امروز همه پذیرفته اند که تنها با کار انتظامی و کیفر و مجازات نمی شود همه چیز را تنظیم و امنیت را در جامعه به طور صد درصد مستقر کرد، چرا که بحث مشارکت عمومی و حضور افراد تاثیرگذار در حوزه های مختلف امری جدی است و باید همه دست به دست هم دهند.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “منوچهر امان اللهی” در همایش طلایه داران تبلیغ که به مناسبت ماه مبارک رمضان در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت: مبلغان با استفاده از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان می‌ توانند برای اصلاح باورهای غلط و ترویج آموزه‌های دینی و اخلاقی قدم بردارند.

وی افزود: نیاز به تامین امنیت اجتماعی یک موضوع آشکار است که مورد توافق تمام اندیشمندان و افراد جامعه است به گونه ای که بسیاری از کارشناسان و اهل فن، احساس امنیت را مقدم بر معیشت می دانند و روز به روز نیز ابعاد امنیت گسترده می شود.

این مقام انتظامی با اشاره به تلاش جهادگونه و مستمر نیروی انتظامی برای تامین امنیت در جامعه در زمینه ‌های مختلف، بیان داشت: تنها مجازات نمی ‌تواند، امنیت را در جامعه برقرار کند و تحقق برقراری کامل امنیت اجتماعی بدون مشارکت عموم مردم میسر نیست.

سردار امان اللهی، همکاری عموم افراد جامعه را برای ایجاد امنیت امری لازم و اساسی عنوان کرد و گفت: افراد اثرگذار، بزرگان، روحانیان و افرادی که دارای پایگاه اجتماعی هستند، می‌ توانند با اثرگذاری بر روی نسل جوان، برای برقراری هر چه بیشتر امنیت در اجتماع تلاش کنند.

وی، خاطرنشان ساخت: روحانیت از یک پایگاه قوی مردمی برخوردار است که از این ظرفیت برای اصلاح آسیب‌ های اجتماعی می‌توان استفاده کرد، چرا که ترویج باورهای مذهبی و تقویت اعتقادات افراد جامعه در کاهش ارتکاب جرم بسیار موثر است.

فرمانده انتظامی استان، خواستار ارائه آموزش‌های لازم از سوی خانواده‌ ها به فرزندان برای ترویج فرهنگ صحیح و احترام به قانون و مقررات شد و ادامه داد: روحانیان و مبلغان از جمله افرادی هستند که در ماه مبارک رمضان با حضور در بین مردم و استفاده از فرصت معنوی این ماه مبارک، می‌توانند برای اصلاح باورهای غلط و ترویج آموزه‌ های دینی و اخلاقی قدم بردارند.

سردار امان اللهی تصریح کرد: امروز همه پذیرفته اند که تنها با بحث کار انتظامی و کیفر و مجازات نمی شود همه چیز را تنظیم و امنیت را در جامعه به طور صد درصد مستقر کرد، چرا که بحث مشارکت عمومی و حضور افراد تاثیرگذار در حوزه های مختلف امری جدی است و باید همه دست به دست هم دهند.

وی با بیان این که خسارت هایی که سالانه به جامعه در اثر نزاع های خانوادگی، تصادفات و … به وجود می آید کم نیست، گفت: اگر به مسائل آموزشی توجه و پرداخته شود، بسیاری از این مشکلات می تواند از بین بروند و جامعه ای سالم را ساخت.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: بسیاری از پرخاشگری ها و نزاع ها شاید در نتیجه عدم آگاهی از نحوه برخورد و تحمل و صبر در مصائب باشد که روحانیون باید روی این مسائل کار کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *