پیشگیری از آسیب های اجتماعی با امر به معروف و نهی از منکر

 فرمانده انتظامی استان گفت:با فراگیر شدن امر به معروف و نهی از منکر، جامعه از گزند آسیب های اجتماعی مصون می شود.
به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس سردار”کاظم مجتبایی”، ماه مبارک رمضان را ماهی پر فضیلت خواند و اظهارداشت: اینکه انسان در ماه رمضان از خوردن و خوابیدن خود کم می کند دلیلش نزدیک شدن به خداوند است.

وی رسیدن به مقامات معنوی را خاص متقین دانست و تاکید کرد: اگر ماه مبارک رمضان درست درک شود، برای انسان دریچه ای به سوی آخرت باز خواهد شد.

سردار مجتبایی در ادامه رمضان را درگاه آخرت و اخلاق و کردار خوب را نتیجه محوریت دین در زندگی دانست .

وی سپس در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت:اگر مردم با اتحاد کامل در کنار مسئولان به این واجب فراموش شده عمل کنند اجرای این فریضه الهی را به بهترین نحوه در جامعه شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: هر فردی در جامعه باید نسبت به انجام این فریضه اهتمام داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان قم امر به معروف و نهی از منکر را اقدامی خستگی ناپذیر دانست و گفت: این فریضه باید همانند یک نهر روان به صورت مستمر و با پویایی از ورود آسیب‌های اجتماعی به جامعه جلوگیری کند.

سردار مجتبایی تصریح کرد: ما باید از امر به معروف ایجابی به جای سلبی استفاده کنیم یعنی با نفوذ در دل و جان افراد، آنها را نسبت به تهدیدات و خطرات آگاه کنیم.

وی افزود: مخاطبین باید درک کنند که هدف آمران، هدایت آنها به سمت خوبی‌‌ها و کمالات است و همچنین این اعتمادسازی نیازمند اخلاق و رفتار نیکو است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: نیروی انتظامی در کنار مردم و مسئولان است و از بارزترین اقدامات امر به معروف بوده که بر عهده این ارگان است.

سردار مجتبایی افزود: نهادینه شدن امر به معروف در جامعه سبب ایجاد فضایی شده که موجب هدایت جامعه به سمت پیشرفت می شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *