کلاهبرداری به شیوه فروش بلیت های ارزان قیمت

 رئیس پلیس امنیت پایتخت ، از دستگیری یک کلاهبردار در شهر تهران خبر داد و گفت: این متهم با ارسال پیامک فروش بلیت های ارزان قیمت پروازهای خارجی و داخلی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد که با شکایت مالباختگان و تلاش ماموران پلیس پایتخت، شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پیلیس سرهنگ “لطفی “، گفت: با شکایت های ارائه شده از سوی شهروندان و مسافران پرواز های داخلی و خارجی به مقام قضائی، پرونده ای در خصوص کلاهبرداری و جعل عنوان به این یگان ارجاع شد و تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی پایتخت برای بررسی موضوع وارد عمل شد.

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد که فردی به نام “م .پ” با ارسال پیامک های انبوه به شهروندان ادعا می کرد که می تواند پرواز های ارزان قیمت لحظه آخری را برای مشتریانش فراهم نماید و با این شگردها و همچنین تماس های مکرر که اگر تا چند دقیقه دیگر پول واریز نشود بلیت به دیگری واگذار می شود، عملا مالباختگان را در موقعیت اضطراری قرار داده و از آنها مبالغی را به عنوان وجه بلیت دریافت می کرده است.

سرهنگ لطفی عنوان داشت: این متهم همچنین با جعل عناوینی همچون فرزند یکی از فرماندهان عالی رتبه نظامی کشور و مسئولان دولتی، با وعده های دریافت وام های سنگین با نرخ سود پایین، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و ضمن فریب آنها وجوه قابل توجهی را از آنها دریافت می کرد.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ادامه داد: در بررسی های اولیه از سوی ماموران مشخص شد که این کلاهبردار، در استان های، بوشهر، البرز، اصفهان و تهران اقدام به کلاهبرداری کرده است.

وی اظهار داشت: به این ترتیب تحقیقات پیرامون شناسایی محل سکونت متهم گسترده تر شد و در نهایت این متهم چندی پیش از سوی ماموران در تهران دستگیر و پس از بازجویی های تخصصی به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و کلاهبرداری اعتراف کرد.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ضمن توصیه به شهروندان در خصوص فعالیت های مجرمانه کلاهبرداران در فضای مجازی و به صورت پیامکی، از آنها خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک و مشابه مراتب را به پلیس اطلاع دهند تا برخوردهای قانونی با موضوع صورت گیرد.

سرهنگ لطفی در پایان خاطرنشان کرد: برابر هماهنگی های به عمل آمده با مقام قضائی، متهم پرونده هم اکنون با قرار قانونی و برای شناسایی سایر جرایم در اختیار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار دارد و شکات و مالباختگان جهت شناسایی و یا پیگیری پرونده می توانند به مرکز عملیات ویژه این پلیس واقع در بزرگراه جلال آل احمد، خیابان ناظریان قمی، کوچه پارک، پلاک ۱ مراجعه و یا با شماره تلفن ۲۱۸۶۸۸۴۴ تماس بگیرند

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *