محورهای سخنان دوشنبه‌شب سید حسن نصرالله

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در حالی دوشنبه‌شب سخنرانی خواهد داشت که پیش‌بینی می‌شود پس از اظهارات او هیچ سؤالی در مورد مواضع حزب‌الله در قبال تحولات اخیر منطقه‌ای باقی نماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در حالی دوشنبه‌شب سخنرانی خواهد داشت که پیش‌بینی می‌شود پس از اظهارات او هیچ سؤالی در مورد مواضع حزب‌الله در قبال تحولات اخیر منطقه‌ای از جمله توصیف حزب‌الله به‌عنوان یک گروه تروریستی، خروج جزئی نیروهای روس از خاک سوریه و نیز احتمال جنگ جدید اسرائیل علیه لبنان باقی نماند.

محافل داخلی و منطقه‌ای در انتظار سخنرانی نصرالله

طبق روال همیشگی در مورد سخنرانی حسن نصرالله، صحنه داخلی و منطقه‌ای در انتظار سخنرانی ایشان هستند که قرار است دوشنبه‌شب ساعت هشت و نیم از شبکه المیادین پخش شود.

این اظهارات در واقع گفت‌وگو با غسان بن جدو است که در آن هیچ سؤالی در مورد موضع حزب‌الله در قبال تحولات مختلف بی‌پاسخ باقی نخواهد ماند و در صدر این تحولات توصیف حزب‌الله به‌عنوان یک سازمان تروریستی و احتمال حمله اسرائیل به لبنان و نیز بحران‌های موجود در این کشور است.

روشن‌شدن روابط حزب‌الله با عربستان

گفته می‌شود که نصرالله در اظهارات خود روابط حزب‌الله با عربستان سعودی را روشن خواهد کرد به‌ویژه پس از اینکه عربستان حزب‌الله را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده است.

علاوه بر این دبیرکل حزب‌الله به روابط سعودی ــ ایرانی در پرتوی تحولات اخیر خواهد پرداخت.

در همین ارتباط سید حسن نصرالله به شرح اوضاع رژیم صهیونیستی در این اواخر اشاره خواهد داشت و در این چارچوب احتمال جنگ اسرائیل علیه لبنان را با توجه به تحولات اخیر مربوط به خروج جزئی روسیه از سوریه مطرح خواهد کرد و در مورد پاسخ حزب‌الله به هرگونه تجاوز جدید اسرائیل نیز توضیح خواهد داد.

بر اساس اطلاعات موجود دبیرکل حزب‌الله تحلیل این حزب و ارزیابی آن از گام روسیه مبنی بر خروج جزئی از خاک سوریه را تشریح خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو نیز به تحلیل‌های برخی اخبار مربوط به خروج حزب‌الله از سوریه پاسخ داده و دیدگاه خود در مورد اوضاع سوریه در سایه احتمال حل و فصل مسالمت آمیز ناشی از توافق آمریکا و روسیه را بیان خواهد کرد.

پیام نصرالله به تونس

ایشان همچنین در صحبت‌های خود برای تونس که با قرار دادن نام حزب‌الله در فهرست گروههای تروریستی مخالفت کرد، پیام خواهد داشت.

نصرالله در مورد لبنان نیز به بحران‌های موجود و پرونده‌های حل‌نشده اشاره خواهد داشت و بار دیگر موضع حزب‌الله در قبال فتنه سنی ــ شیعی را تکرار خواهد کرد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *