تمهيدات يگان ويژه در راستای اجرای طرح سالم سازی سواحل دريا

فرمانده يگان های ويژه ناجا تمهيدات اين پليس در راستای اجرای طرح سالم سازی سواحل دريا را تشريح کرد.

سردار حسن کرمی  در خصوص تمهيدات اين پليس در طرح سالم سازی دريا گفت: تعطيلی مدارس و دانشگاه ها در فصل تابستان فرصتی را برای مردم ايجاد میکند تا با سفر به مناطق ديدنی و خوش آب و هوا از موهبات الهی بهره مند شوند که در اين ميان سواحل زيبای دريای خزر گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند.

وی افزود: با توجه به مطالبات عمومی و در راستای تدابير فرماندهی نيروی انتظامی، طبق سنوات گذشته، امسال نيز ماموريت سالم سازی سواحل و تفرجگاه های دريای خزر در حوزه استان های گيلان، مازندران و گلستان در فصل تابستان به يگان های ويژه ناجا محول شده است.

فرمانده يگان هایويژه ناجا بيان کرد: يگان ويژه با بهره گيری از امكانات مناسب همچون موتورهایچهارچرخ،جت اسکی و توان موجود با رويکرد جديد نسبت به انجام اين ماموريت اقدام می کند.

سردار کرمی تصريح كرد: در راستای فرهنگ سازی ميان مسافران تابستانی به استان های شمالی كشور، بويژه شهرهای ساحلی، يگان ويژه با رويكرد اطلاع رسانیو انجام تبليغات، نسبت به آگاه سازی هموطنانیكه جهت گذراندن اوقات فراغت خود به اين شهرها سفر می کنند نيز تمهيدات ويژه ای را در نظر گرفته است .

اين مقام  انتظامی اشاره کرد: استقرار نيرو در طول نوار ساحلی دريای خزر، بخصوص نقاط حادثه خيز و ممنوعه كه فاقد ناجيان غريق، اورژانس و هلال احمر استاز جمله اقداماتی است كه يگان ويژه جهت پيشگيری از حوادث تلخ و ناگوار انجام داده است.

وی مطرح کرد: عدم اطلاع رسانی مناسب و ناآگاهی هموطنان عزيز در خصوص خطرات احتمالی شنا در نقاط ممنوعه سواحل باعث میشد در سال های گذشته در فصل تابستان با تعداد كثيری از غرق شدگان در دريا مواجه شويم.

فرمانده يگان های ويژه ناجا اضافه کرد: با همت، تلاش و پشتكار همكاران من در مجموعه يگان های ويژه و همكاری بی نظير هموطنان و مسافران عزيز سفرهای تابستانی، شاهد وضعيت مطلوب تری نسبت به سنوات گذشته هستيم.

اين مقام ارشد انتظامي پيرامون ماموريت ارتقاء امنيت اجتماعی سواحل دريا نيز افزود: مقابله جدی يگان ويژه با مصاديق بدحجابی و ساير ناهنجاری های اجتماعی كه موجب ناامنی فضای اجتماعی  سواحل می شود نيز از جمله اقدامات پيشگيرانه ای بوده است كه يگان ويژه نيروی انتظامی قاطعانه و در اوج رعايت اخلاق نسبت به آن اقدام تا موجبات رضايت و آرامش شهروندان را فراهم آورد.

سردار کرمی در پايان با تقدير از هموطنان گرامی و مسافران سفرهای تابستانی به جهت همكاری و همياری صميمانه با مجموعه پليس بخصوص يگان ويژه، از آنان خواست تا با رعايت نكات و هشدارهای پليسی در ايام مسافرت خود به خصوص استفاده از دريا، سفر خوب و خوشی را به خاطر بسپارند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *