رکورد واردات بنزین شکست+ جدول

با ثبت واردات روزانه ۳۴میلیون لیتری در اسفند ماه سال جاری رکورد تاریخی واردات بنزین به کشور شکست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در حالی که پیش‌بینی می‌شد با گذر از پیک تابستانه سفرهای بین‌شهری و بهره برداری از چند طرح پالایشی در نیمه دوم سال جاری، متوسط واردات بنزین از ۱۲ میلیون لیتر در نیمه نخست سال جاری به حدود ۶ تا ۸ میلیون لیتر در روز برسد، آمار جدید استحصال شده از بدنه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نشان از افزایش بی‌سابقه روند واردات بنزین در ماههای پایانی سال دارد.

طبق این آمار، واردات روزانه بنزین در اسفندماه سال جاری به رقم بی‌سابقه و نجومی ۳۴ میلیون لیتر در روز رسیده است. این رقم حتی از میزان واردات بنزین در سال ۸۸ که اوج واردات بنزین به کشور و انگیزه اصلی اجرای هدفمندی یارانه سوخت بود، حدود ۱۳ میلیون لیتر در روز بیشتر است.


همان‌طور که در نمودار بالا مشخص است، روند واردات بنزین در دولت یازدهم رو به رشد بوده و در میانه سال ۹۵ به ۱۲ میلیون لیتر رسیده بود. این میزان در ماههای نیمه دوم سال جاری باز هم افزایش یافت.

متوسط واردات بنزین در ماههای مختلف سال جاری بدین شرح است:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد نیروی انتظامی

د اسفند ۱۶ , ۱۳۹۵
وزیر کشور گفت:نیروی انتظامی در عملکرد خود موفق بوده و رشد مطلوب داشته و رضایت مقام معظم رهبری را نیز کسب کرده است. به گزارش سرویس اجتماعی سادس ، “رحمانی فضلی” در دوازدهمین همایش سراسری روسای پلیس راهور ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی با توجه به تنوع و گستردگی مأموریت […]