تکذیب ادعاهای مطرح شده درباره جلسات سه نفره توسط عضو ستاد دکتر جلیلی

پس از انتشار برخی اخبار غلط در خصوص جلسه سه نفره دکتر قالیباف با دکتر جلیلی و یکی از چهره های شاخص جبهه مقاومت در کانال دکتر جلیلی، مسعود ولی زاده، یکی از اعضای ستاد دکتر قالیباف توضیحاتی را ارائه کرد.

تکذیب ادعاهای مطرح شده درباره جلسات سه نفره توسط عضو  ستاد دکتر جلیلی

به گزارش سادس پس از انتشار برخی اخبار غلط در خصوص جلسه سه نفره دکتر قالیباف با دکتر جلیلی و یکی از چهره های شاخص جبهه مقاومت در کانال دکتر جلیلی، مسعود ولی زاده، یکی از اعضای ستاد دکتر قالیباف توضیحاتی را ارائه کرد.

اینکه افرادی  شنیده های درست و نادرست، خود را بعنوان خبر منتشر کنند، چندان قابل جلوگیری نیست و هرکس بعنوان حامی دکتر قالیباف یا حامی دکتر جلیلی  خبری را منتشر می کند، نه الزاما مورد تایید است و نه می‌تواند محل احتجاج قرار گیرد اما اینکه رسانه رسمی آقای دکتر جلیلی خبری نادرست را منتشر کند، دور‌ از انتظار است.

نکته اصلی این است که اصولاً مبنای کناره گیری، بالاتر بودن در نظرسنجی های چند کاندیدایی نیست بلکه از آنجایی که در صورت کناره گیری، رقابت دو نفره است و نه سه نفره، منطق حکم می کند، نظرسنجی های دو قطبی را با یکدیگر مقایسه کرد که مشخص شود کدام کاندیدا در صورت ماندن، امکان پیروزی دارد.

پس مبنای نوشته عضو ستاد دکتر جلیلی غلط است و اصولاً کنار رفتن و نرفتن ربطی به  تکلیف شدن یا نشدن ندارد و این یک مسئله کاملا انحرافی است.

نکته دوم اینکه  آقای دکتر قالیباف روز پنج شنبه  ادعا نکرده است که چون حجت شرعی دارد،  کنار نمی‌رود  بلکه ایشان آماده کناره گیری بوده است اما مشکل این بود که کناره گیری ایشان مساوی با پیروزی رقیب در مرحله اول بود و همانطور که ایشان در بیانیه خود نیز اشاره کردند، دلیل  عدم کناره گیری ایجاد فرصت برای دو مرحله ای شدن انتخابات بود.

نکته سوم اینکه آقای دکتر قالیباف هیچ زمان  ادعا  نکرده است که رهبر انقلاب به ایشان برای کاندیداتوری  تکلیف کرده اند.  همچنین  نادرست بودن نقل  صورت گرفته مبنی بر مکالمه یک فرد با رهبر انقلاب با مضامین ادعا شده،  توسط مسئولین امر برای آقای دکتر جلیلی  روشن شده است اما احتمالا ستاد آقای دکتر جلیلی اطلاعات شان به‌روز نشده است.

البته همچنان تاکید می‌شود، کلا این بحث تکلیف شدن یا نشدن،  کاملا انحرافی است و تاکید دلسوزان نظام در جلسات سه نفره برای کناره گیری آقای دکتر جلیلی  مبتنی بر مصداق یابی  شاخص های اعلام شده رهبری از جمله کارآمدی است که به آقای دکتر قالیباف نزدیک است.  دلیل دیگر منطق روشن، بالا بودن دکتر قالیباف در نظرسنجی های دوقطبی  و همچنین امکان دو قطبی سازی و ایجاد ترس از آقای جلیلی  بود که دیدیم اتفاق افتاد.

این دلایل روشن  مورد توجه ایشان قرار نگرفت، و صرفا اصرار بر بالا بودن در نظرسنجی های سه گزینه ای تاکید شد که نتیجه آن شکست جبهه انقلاب و پایان دورانی بود که  شهید رییسی آن را آغاز کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *