آیت‌الله رئیسی در راه خدمت به کشور شهید شد

سادس: احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی حادثه‌ی غم‌بار سقوط هلی‌کوپتر آیت‌الله رئیسی و شهادت او و همراهانش گفت: این شرایط بسیار سخت و ناراحت‌کننده است و بغض اجازه‌ی صحبت نمی‌دهد.

وی به تشریح جزئیات عملیات جست‌وجوی نیروهای امدادی و نجاتی پرداخت و توضیح داد: امروز و پس از نماز صبح هنگامی که هوا روشن‌تر شد، ما به همراه سردار سلامی به محدوده وارد شدیم. منطقه بسیار مه‌آلود بود و شرایط جوی برای جست‌وجو خیلی سخت بود.

این نماینده به عنوان یکی از حاضرین در عملیات جست‌وجوی شهدا اضافه کرد: پس از اینکه به نقطه مد نظر نزدیک شدیم، هلی‌کوپتر را یافتیم که متاسفانه پیکر شهدا نیز اطراف آن بود.

نماینده مردم قم در مجلس به توصیف ابعاد شخصیتی آیت‌الله رئیسی پرداخت و تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی بسیار انسان متقی و باتقوایی بود. فراموش نمی‌کنم که در سفرهای خارج از کشور و در یک مورد به خصوص در چین، عبادت را فراموش نمی‌کرد و حال و هوای عجیبی حین عبادت خداوند داشت.

وی تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی که حین خدمت به مردم و کشور به شهادت رسید، مدام در حال ذکر و فکر بود. ما در آخرین سفر رئیس جمهور به قم، در خدمت او بودیم و به چشم دیدیم که چقدر به محرومین و مستضعفین توجه دارد.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: به یاد دارم که در سفر قم، پذیرایی تدارک دیده شده بود اما به محض اینکه متوجه شد مردم به استقبال او آمده‌اند و منتظرند، از تدارک‌دیدگان عذرخواهی کرد و سریع خود را به جمع مردم رساند.

امیرآبادی فراهانی در پایان به توضیح علت این حادثه پرداخت و گفت: کل منطقه حادثه از مه پوشیده شده است و به طور معمولی تا چند متر جلوتر نیز دیده نمی‌شود. همچنین بررسی‌های بیشتر درباره‌ی این حادثه به مرور انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *