رونمایی از “کارت هوشمند شناسایی وسیله نقلیه”

فرمانده نیروی انتظامی در مراسم رونمایی از “کارت هوشمند شناسایی وسیله نقلیه” گفت: اراده و روحیه پاسخگویی به مطالبات مردمی در ناجا وجود دارد.

 به گزارش سادس، فرمانده نیروی انتظامی در آیین رونمایی از ” کارت شناسایی هوشمند وسیله نقلیه ” با تقدیر از خدمات مدیران و کارکنان پلیس راهور ناجا به ویژه سردار “مهری” اظهار کرد: با تلاش و برنامه ریزی همکارانم در راهور خدمات خوبی نسبت به سال گذشته به مردم شریف ایران ارائه شده است.

وی با اشاره به خدمات دهی پلیس راهور به ویژه در ایام نوروز، افزود: خداوند را شاکریم که رهبر بزرگوارمان از عملکرد یکساله ناجا اظهار رضایت کردندکه این نتیجه تلاش همه همکارانم و برگ زرینی در دفتر نیروی انتظامی است.

تمهیدات نیروی انتظامی برای برگزاری مراسم سالگرد رحلت امام (ره)

سردار اشتری با بیان اینکه مناسبت های مختلفی پیش رو است، افزود: در آستانه فرا رسیدن نیمه دوم خردادماه و سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) هستیم. در این ایام زائران بسیاری برای زیارت مرقد منور حضرت امام (ره) و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری عازم تهران می شوند.

وی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی همزمان با برگزاری سالگرد رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی برنامه هایی پیش بینی کرده و تمهیدات لازم در این راستا را اندیشیده است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: انشاءالله به همت پلیس راهنمایی و رانندگی این مراسم در کمال نظم و آرامش انجام می شود تا در این ایام شاهد تصادفات و تلفات جاده ای نباشیم.

وی مطرح کرد: دستورالعمل هایی در این راستا تدوین و به متولیان امر ابلاغ شده است.

سردار اشتری اضافه کرد: نیروی انتظامی همزمان با ماه مبارک رمضان، لیالی قدر، عید سعید فطر و تعطیلات تابستانی نیز برنامه ها و تمهیداتی پیش بینی کرده و آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: تقویم فعالیت نیروی انتظامی پرکار، بر مدار آماده باش و خدمت گزاری به مردم است.

پلیس راهور نماد نظم ، قانون و خدمات دهی به شهروندان

وی در اد امه با اشاره به جایگاه پلیس راهنمایی و رانندگی مطرح کرد: پلیس راهور نماد و پیشانی ناجا است. بیشترین ارتباط مردم با پلیس در مجموعه راهور است و این پلیس نیز نسبت به سایر رده ها ارتباط گسترده تری با عموم شهروندان دارد.

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: پلیس راهور نماد نظم و آرامش برای مردم، قانون مداری، انضباط ، اقتدار و خدمات دهی به شهروندان است. عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: پلیس راهور به دلیل نوع مأموریت در معرض قضاوت مردم است و باید خدمات دهی به مردم در نهایت دقت و احترام صورت گیرد.

وی یادآور شد: براساس بررسی ها مردم از عملکرد راهور اظهار رضایت کرده اند اما تا رسیدن به ایده آل فاصله وجود دارد و باید تلاش خود را ادامه دهیم.

لزوم مشخص کردن سهم دستگاه ها برای رفع کاستی ها

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: باید برای رفع خلاء ها و نواقص نیز تلاش کنیم و سهم دستگاه های دیگر در مأموریت های ناجا مشخص شود.

وی با ذکر مثالی از تصادفات در جاده ها عنوان کرد: افزایش تصادفات صرفا به عملکرد نیروی انتظامی مربوط نمی شود؛ عواملی چون جاده و زیرساخت ها، صنعت خودرو، عامل انسانی و … نیز در این راستا نقش دارند و باید سهم همه متولیان مشخص و در راستای رفع کاستی ها تلاش شود.

سردار اشتری تأکید کرد: باید نقاط ضعف و خلاء های موجود را احصاء و به مبادی مربوطه و مسئولان منعکس کنیم که البته این اقدامات صورت گرفته و ادامه دارد.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: باید مبنای قضاوت مردم براساس عملکرد و حوزه مسئولیتی نیروی انتظامی باشد و شهروندان سهم دستگاه های دیگر را نیز در امور بدانند.

اراده و روحیه پاسخگویی به مطالبات مردمی در ناجا وجود دارد

عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: نیروی انتظامی به طور شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم است و اراده و روحیه پاسخگویی به مطالبات مردمی در نیروی انتظامی وجود دارد.

وی عنوان کرد: باید در مسائل مختلف سهم ناجا مشخص و براساس میزان امکانات و تجهیزات، کارنامه عملکرد ناجا اعلام شود.

افزایش مهارت های کارکنان ناجا متناسب با شرایط موجود

سردار اشتری با تأکید بر اینکه اهتمام ناجا افزایش خدمات دهی به مردم است، تأکید کرد: باید اعمال قانون در کمال احترام صورت بگیرد و این موضوع محور راهور باشد.

وی با اشاره به اینکه شاهد توسعه یافتگی در پلیس راهور هستیم، مطرح کرد: خوشبختانه فرهنگ تعاملی مناسبی با مردم داریم و مهارت های خود را با شرایط جدید به ویژه در کلان شهرها توسعه داده ایم.

انعکاس خدمات دهی ناجا باید تقویت شود

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: مهارت افزایی یک ضرورت انکارناپذیر است و باید مهارت علمی و عملی کارکنان با آموزش ارتقاء یابد.

وی خاطر نشان کرد: باید به دنبال ارتقاء مزیت ها، توانمندی ها و خدمات نیروی انتظامی باشیم و اگر مبنای فعالیت هایمان خدمات دهی به مردم باشد به نتایج مطلوبی خواهیم رسید.

سردار اشتری تأکید کرد: انعکاس خدمات دهی ناجا باید تقویت شود و در راستای خدمات رسانی به شهروندان باید از تجهیزات نوین و دانش کافی بهره برد و با تزریق فناوری های نوین، همچنین مطالعه تطبیقی با پلیس کشورهای دیگر در مسیر رشد و تعالی حرکت کرد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه کاهش تصادفات، جان باختگان و مجروحان جاده ای مورد تأکید مقام معظم رهبری است، افزود: باید از تمام ظرفیت و توان برای کاهش میزان تصادفات و تلفات استفاده کنیم ، این یک وظیفه قانونی و شرعی است .

وی گفت: آمادگی داریم با همت همکاران و پشتیبانی های لازم، خدمات بیشتری به شهروندان ارائه دهیم و هدف ما کسب رضایت خداوند ، مقام معظم رهبری ، شهروندان و توسعه نظم و امنیت است.

گفتنی است آیین رونمایی از ” پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح ” و ” کارت شناسایی هوشمند وسیله خودرو” با حضور فرمانده نیروی انتظامی صورت گرفت و در این مراسم از روسای پلیس برتر نیز تقدیر شد.

در این مراسم از سرهنگ “هادی امیدوار” رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان رضوی، سرهنگ ” کسری سیروسی” رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس، سرهنگ ” علی اصغر شیرمحمدی” رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان تقدیر شد.

همچنین سرهنگ “رضا رضایی” رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان ، سرهنگ “رمضان نادری” رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان و سرهنگ ” علی فکری” رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان به دلیل موفقیت در انجام طرح نوروزی تقدیر شدند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *