طراحی و ساخت، نسل جدید دستگاه شلیک گلوله

رئیس مرکز تشخیص هویت ناجا در خصوص طراحی و ساخت دستگاه شلیک گلوله گفت:این قابلیت ها بخش اعظمی از تجهیزات و نیازمندی های صنعتی در پلیس های تخصصی و حتی سایر رده های ناجا را مرتفع می نماید.

“دکتر خارا “در گفت وگو با  پایگاه خبری پلیس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث تولید ملی و استفاده درست و حکیمانه از کالای ایرانی گفت :محققین این مرکز با وجود تلاش در جهت بومی سازی، هیچ گاه تولید ملی را فدای بحث مادی و شهرت ننموده و اگر در زمینه ” بومی سازی” به توفیقاتی دست یافته اند آن را به طور شفاف اطلاع رسانی کرده اند.

وی همچنین رعایت نکاتی را در بحث تولید ملی ضروری دانست و گفت : نگذاریم از نام تولید ملی سوء استفاده شود و با هدف کسب ،مواد اولیه و قطعات اصلی را وارد ،مونتاژ و سپس با کیفیت بسیار پایین به ملت به نام تولید ملی تحمیـل کنند.

دکتر خارا گفت: در برخی از تولیدات باید برای کسب  منافع ملی تا حدودی  از کیفیت بگذریم و ثمرات آن را در آینده ببینیم .مثلا در بحث نساجی ، صنایع پوشاک ، کیف ، لوازم برقی و غیره اگر مردم جنس ایرانی حتی با کیفیت پایین تر از مشابه خارجی را خریداری کنند ،به منافع ملی کمک کرده اند.

رئیس مرکز تشخیص هویت ناجا گفت:در بعضی موارد واقعا نمی شود کیفیت را نادیده گرفت مثلا وقتی که بحث جان انسان ها در میان باشد مثل دارو که اگر حتی مقداری جزیی کیفیت از نوع مشابه خارجی پایین تر باشد واقعا نمی توان آن را به تولید انبوه رساند و یا در جایی که احتمال می رود حق الناس و حق حاکمیت تضییع شود به هیچ وجه نمی توان کیفیت را نادیده گرفت.

دکتر خارا با تاکید بر بومی سازی و استفاده از آخرین تکنولوژی در تولید ملی گفت :باید آخرین تکنولوژی، بومی سازی شود مثلا” نمی شود هم اکنون که خودروهای هیبریدی در حال ساخت است خودروهای قدیمی را بومی سازی کرد.

وی با اشاره به تولید نسل جدید دستگاه شلیک گلوله که در بحث اقتصاد مقاومتی و جهادی توانسته صرفه جویی ارزی چشمگیری به دنبال داشته و هزینه های ارزی را کاهش دهد گفت: این اختراع گامی بزرگ در جهت تولید ملی کشور به حساب می آید و به نوبه خود نیاز ناجا را تامین و از وابستگی به کشورهای بیگانه در حوزه کشف علمی جرم می کاهد.

دکتر خارا توانایی و قابلیت های محققین این مرکز را در حوزه ساخت تجهیزات پلیسی و امنیتی موثر دانست وگفت : این قابلیت ها بخش اعظمی از تجهیزات و نیازمندیهای صنعتی در پلیس های تخصصی و حتی سایر رده های ناجا را مرتفع می نماید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *