همه چیز درباره دستگیری و آزادی زن منافق بازداشت شده در آلبانی

سخنگوی ناجا با تایید گمانه‌زنی‌ها درباره هویت «فهیمه اروانی» که چندی پیش دستگیری وی در کشور آلبانی خبر ساز شده بود، توضیحاتی تکمیلی در خصوص این پرونده و زمان آزاد شدن وی ارائه داد و گفت: آزادی وی، قبل از اعلام خبر دستگیری‌اش انجام شده بود.

به گزارش سادس، پس از ۳۵ سال از انفجار تروریستی حزب جمهوری، اعلام خبر دستگیری یکی از عوامل این انفجار در کشور آلبانی با پیگیری‌های پلیس ایران، دوباره خاطره تلخ جنایت‌های بی شمار گروهک تروریستی منافقین و ریختن خون هزاران تن از مردم بی‌گناه توسط این تروریست‌ها را در ذهن زنده کرد و موجی از خوشحالی و امید را در دل مردم زنده کرد تا این دستگیری بتواند زوایای دیگری از جنایت‌های این گروه و فعالیت‌های تروریستی آن را روشن کند.

پس از اعلام این خبر توسط سردار منتظرالمهدی در نشست خبری سخنگوی پلیس، گمانه زنی‌های زیادی درباره هویت فرد دستگیر شده منتشر شد. از «مسعود کشمیری» تا «محمد رضا کلاهی»؛ گمانه زنی‌هایی که باعث شد تا سخنگوی پلیس مجدداً با ارائه جزئیات دیگری از این خبر، از زن بودن فرد بازداشت شده خبر دهد اما این بار نیز گزینه‌های جدیدی مطرح شد و نام «زهره عطریانفر» به عنوان فرد دستگیر شده در کشور آلبانی بر سر زبان‌ها افتاد. اما سردار اشتری نیز در جمع خبرنگاران با رد گمانه زنی‌های انجام شده در خصوص هویت این فرد، موضوع ارتباط این فرد با «زهره عطریانفر» را هم رد کرد.

سرانجام آخرین گمانه زنی‌ها در خصوص این زن جنایتکار بازداشت شده در آلبانی به نام زنی ختم شد که از اعضای ارشد این گروه تروریستی محسوب می‌شود و نامش در جنایت این گروه و کشتار صدها عراقی ثبت شده است.

همزمان با انتشار نام گزینه‌های احتمالی و مطرح شدن نام «فهیمه اروانی» خبر دیگری مبنی بر آزاد شدن وی توسط پلیس آلبانی، منتشر شد؛ خبری که انتشار آن حرف و حدیث‌های بسیاری را برانگیخت و حتی برخی در شبکه‌های اجتماعی، شتابزدگی پلیس در این اعلام خبر را باعث آزاد شدن «اروانی» و عدم استرداد وی به کشورمان عنوان کردند؛ به دنبال این فضا سازی‌ها، پیگیر صحت و سقم آخرین گمانه‌زنی رسانه‌ها و مطرح شدن نام «فهیمه اروانی» شدیم.

سردار منتظرالمهدی – سخنگوی ناجا در گفت‌وگو با تسنیم با تایید گمانه‌زنی‌های انجام گرفته در خصوص بازداشت «فهیمه اروانی» در واکنش به برخی انتقادات صورت گرفته در خصوص ارتباط اعلام این خبر با آزادی زن بازداشت شده توسط کشور آلبانی، گفت: کشور آلبانی چندین روز پیش از اعلام این خبر اقدام به آزاد کردن او کرده و آزادی وی، قبل از اعلام خبر دستگیری‌اش انجام شده بود.

سخنگوی پلیس کشور با اشاره به پیگیری‌های پلیس برای تنگ کردن عرصه بر مجرمان و جنایتکاران در سراسر دنیا از طریق پیگیری‌های پلیس اینترپل گفت: پلیس ایران با پیگیری‌های دائمی خود در تلاش است تا عرصه را برای مجرمان در سراسر دنیا تنگ و آرامش و آسایش را از آنان بستاند و همچنین پرداخت هزینه جرم برای مجرمین را بالا ببرد.

منتظرالمهدی با اشاره به پیگیری‌های پلیس برای تحت تعقیب قرار داشتن «فهیمه اروانی» در سال‌های اخیر نیز اضافه کرد: در این مورد نیز در طول ۳۵ سال گذشته، پیگیری‌های لازم برای دستگیری این فرد انجام و اعلان قرمز برای وی صادر شد؛ هر سال نیز با ارائه مدارک و ادله لازم، مجدداً این مدارک به اینترپل عرضه می شد تا حکم جلب سیار (Red wanted) بین المللی هر سال تمدید شود.

وی ادامه داد: این اقدام پلیس برای پیگیری حکم جلب بین‌المللی این عضو گروه تروریستی منافقین طی ۳ دهه اخیر از یک سو باعث می‌شود تا عرصه بر این جنایتکاران تنگ شود و از سوی دیگر نشان می‌دهد که کشورهای دنیا تا چه اندازه در بحث مقابله با تروریسم، جدیت دارند.

به هر حال اگر چه خبر آزاد شدن این عضو ارشد گروهک منافقین توسط کشور آلبانی باعث بدگمانی و تردید بیشتر مردم کشورمان به برخورد مجامع بین‌المللی با تروریست‌ها و مجرمان شده است ولی نشان از آن دارد که پلیس تمام تلاش خود برای تحت پیگرد قرار دادن مجرمان و جنایتکاران بین المللی را انجام داده و گذشت زمان، تاثیری بر پیگیری‌های پلیس برای دستگیری این فرد و دیگر مجرمان نداشته است.

همچنین مطرح شدن این موضوع یک بار دیگر پرونده شوم این منافقان را برای مردم و به خصوص نسل جدید مرور کرد و مجدداً در ذهن مردم، خاطرات شهادت معصومانه جوانان این کشور به دست این تروریست‌ها را زنده کرد.

از دیگر سو، آزاد کردن این زن پس از دستگیری نشان می‌دهد که ادعای کشورهای دنیا در موضوع مبارزه با تروریسم کاملاً سلیقه ای بوده و به راحتی مدارک اقدامات تروریستی وی که به صدور حکم جلب سیار بین المللی منجر شده نادیده گرفته می‌شود.

به هر حال باید از تلاش‌های پلیس برای پیگیری‌های بین المللی‌اش در پیگرد این زن تقدیر و تشکر کرد و به عملی شدن شعارهای کشورهای غربی در مبارزه با تروریست و پیگیری مجرمان، امیدوار بود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *