دستگیری ۷۳۰ سارق به عنف و کیف قاپ در دو ماهه ابتدایی سال جاری

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از عملیات های ضربتی ماموران پلیس پایتخت برای دستگیری ۷۳۰ سارق به عنف و کیف قاپ از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح شهر تهران خبر داد.

 سردار “حسین ساجدی نیا”، صبح امروز در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، ضمن اشاره به دستگیری ۷۳۰ سارق به عنف و کیف قاپ طی دو ماه ابتدایی سال ۹۵ اظهار داشت: پلیس پایتخت با به کارگیری همه نیروهای عملیاتی و پلیس های تخصصی خود، ضمن انجام چندین مرحله طرح، موفق به دستگیری متهمان در این زمینه شد.

وی افزود: با توجه به اینکه برخورد با پدیده شوم سرقت و مبارزه با سارقان یکی از دغدغه ها و مطالبات به حق شهروندان است و از اولویت های کاری پلیس تهران بزرگ می باشد، ماموران انتظامی تهران بزرگ طی این مدت با انجام چندین عملیات اطلاعاتی ضمن رصد اقدامات مجرمانه سارقان در مناطق جرم خیز، موفق شدند پس از شناسایی مخفیگاه های متهمان، آنها را دستگیر کنند.

سردار ساجدی نیا، با اشاره به اینکه این طرح ها از عملیات های جدید پلیس تهران بزرگ در ادامه طرح امنیت و آرامش در سال ۹۵ است،گفت: طی هماهنگی های انجام شده با مقام قضائی، تمامی متهمان پس از تکمیل پرونده به دادسرا معرفی شدند تا پس از رسیدگی به جرایم آنها به زندان منتقل شوند.

رئیس پلیس تهران بزرگ، همچنین اظهار داشت: در سال ۹۴ طی برنامه ریزی های صورت گرفته پلیس پایتخت درصدد کاهش وقوع انواع سرقت در سطح شهر تهران بود که خوشبختانه به این امر مهم دست یافت و برابر تدابیر اتخاذ شده، امسال نیز پلیس ضمن اینکه توانست وقوع سرقت را کاهش دهد در کشف انواع سرقت نیز به توفیقاتی نائل آمد.

سردار ساجدی نیا، تصریح کرد: برخورد با جرایمی نظیر زورگیری، خفت گیری، کیف قاپی، گردنبند قاپی و به طور کلی جرایم به عنف که باعث تهییج احساسات شهروندان و افکار عمومی جامعه می شود، یکی دیگر از اولویت های مهم پلیس پایتخت در برخورد با اینگونه جرایم خشن است که به جد در حال پیگیری است و در ۲ ماه نخست سال جاری ماموران پلیس طی عملیات های مختلف موفق به دستگیری ۴۸۰ سارق به عنف و ۲۵۰ سارق کیف قاپ شده اند که در بازجویی های صورت گرفته متهمان به جرایم خود اعتراف کرده اند.

سردار ساجدی نیا، در پایان ضمن تشکر از همکاری مستمر شهروندان در خصوص ارائه اطلاعات به پلیس پایتخت، گفت: اجرای این گونه طرح ها همچنان ادامه دارد و پلیس با سارقان و مخلان نظم و امنیت عمومی برابر قانون برخورد خواهد کرد و به همین منظور شهروندان می توانند از طریق سامانه ۱۱۰ و یا مراجعه به نزدیکترین مرکز انتظامی پلیس پایتخت، شکایات و نظرات خود را ارائه دهند تا به آن رسیدگی شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *