رد زنی چرخ‌های موتورسیکلت، محیط‌ بان‌ها را به شکارچی رساند

سادس/سمنان به گفته مدیرکل حفاظت از محیط‌ زیست استان سمنان، رد زنی موتورسیکلت در ذخیرگاه زیست‌کره توران که مهمترین زیستگاه دو گونه در خطر انقراض یوزپلنگ آسیایی و گورخر ایرانی‌ است، محیط‌بانان را به شکارچی غیرمجاز حیات‌وحش رساند.

بهرامعلی ظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار سادس، از بازداشت دو شکارچی غیرمجاز در زیستگاه‌های این استان در روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: این دو تیم شکارچی در زیستگاه‌های دو شهرستان شاهرود و دامغان دستگیر و تجهیزات شکار از آنها کشف شد.

وی از کشف و ضبط یک قبضه اسلحه غیرمجاز در شهرستان دامغان خبر داد و گفت: مأموران اجرایی محیط زیست شهرستان دامغان با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت این شهرستان، در بازرسی از یک خودروی مشکوک در منطقه کلاریز دامغان موفق به کشف و ضبط یک قبضه سلاح غیرمجاز pcp و یک دستگاه دوربین چشمی شدند.

مدیرکل حفاظت از محیط‌ زیست استان سمنان  از تشکیل پروندای در این ارتباط خبر داد و بیان کرد: متهم به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

وی با اشاره به کشف و ضبط یک قبضه اسلحه قاچاق در ذخیره‌گاه زیست کره توران شاهرود، اظهار کرد: ماموران اداره پارک ملی توران صبح روز گذشته (هفتم آذر ماه) به رد موتورسیکلتی برخوردند و ضمن رد زنی، به محل پنهان کردن موتورسیکلت رسیدند و در همان محل کمین کردند. محیط‌ بانان و ماموران پارک ملی توران در ادامه موفق شدند، نزدیک غروب یک نفر متخلف را با یک قبضه سلاح ساچمه‌زنی قاچاق همراه یک دستگاه دوربین شکاری و چند فشنگ شناسایی کنند.

مدیرکل حفاظت از محیط‌ زیست استان سمنان افزود: در این پرونده نیز متهم با هماهنگی با قاضی کشیک با ضمانت آزاد و پرونده به دادگاه فرستاده شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *