حمله “اصلاح‌طلبی” به مسکن مهر/ وعده رئیس‌جمهور خندان به درد مافیای مسکن می‌خورد

شماری از متقاضیان در واکنش به موج پنجم حمله به مسکن مهر پیشنهاد استعفای مسئولان ذی‌ربط را دادند. حمله اصلاح‌طلبی به مسکن مهر، فروش کلیه، چوپان دروغگو، سواری وزیر بر لندکروز ۸سیلندر و… از جمله مواردی بود که متقاضیان در نظرات خود به آنها اشاره کردند.

به گزارش سادس به نقل ازتسنیم، تا همین چند هفته پیش وزیر راه و شهرسازی و شماری از معاونانش از هیچ واژه‌ای برای مورد تفقد قراردادن طرح مسکن مهر دریغ نمی‌کردند که “سیب گندیده”، “طرح مزخرف”، “طرح خانمان‌برانداز”، “پوپولیست”و… نمونه‌هایی از آن است. طی سه سال اخیر دولتی‌ها به جای تمرکز بر تکمیل، افتتاح و تحویل واحدهای مسکن مهر روی پیدا کردن واژه‌های ابداعی برای طرح نگون بخت مسکن مهر متمرکز شده‌اند.

چند روزی است که رسانه‌های حامی دولت در اقدامی هماهنگ طرح مسکن مهر را مورد انتقاد قرار می‌دهند، گویا رویه همیشگی دولتی‌ها در انتقاد گسترده از طرح مذکور تغییر کرده و این وظیفه به رسانه‌های زنجیره‌ای محول شده است.  به این ترتیب مقدمات موج پنجم حمله به مسکن مهر در دولت یازدهم فراهم شده و باید منتظر دست به کار شدن سایر رسانه‌های همسو با دولت بود.

در این بین تسنیم گزارشی را با عنوان “موج پنجم حمله به مسکن مهر از راه رسید” را منتشر کرد که در بخش نظرات آن متقاضیان مسکن مهر به انتقادات به طرح مذکور واکنش نشان دادند. تشبیه برخی مسئولان به چوپان دروغگو به دلیل وعده‌های بی سرانجام افتتاح واحدها، هشدار نسبت عاقبت مسکن اجتماعی، پیشنهاد استعفای مسئولان ذی‌ربط و… از جمله مواردی است که متقاضیان به آن اشاره کردند.

در ادامه تعدادی از این نظرات می‌آید؛

سیاست دولت تدبیر و امید جهت ساخت مسکن در بافت فرسوده، احداث برجهای آنچنانی با قیمتهای نجومی است که خریدارانش هم مسلمأ اقشار بالای جامعه هستند.

پس وعده رئیس جمهور خندان، برای مافیای انبوه‌سازان و رفاه اقشار بالای جامعه بسیار خوب است. اقشار کم‌درآمد که نمی‌توانند نه از وام خرید مسکن مصوب دولت با بازپرداخت دو یا سه برابری درآمد یک ماهشان را دارد استفاده کنند و نه می‌توانند از برجهایی که در بافت فرسوده ساخته شده‌اند، خریداری کنند.

دولتیها در کاخهای خود زندگی می‌کنند و حقوقهای میلیونی می‌گیرند و نمی‌دانند که اجاره خانه در همین بافتهای فرسوده آنقدر بالاست که برای کارگر با حقوق 800 هزار تومان بسیار سخت است. آنها به همین مسکن مهر راضی هستند که چندین سال همه دارایی‌شان را تقدیم دولت کرده اند مسکن مهر بهترین کار بعد از انقلاب بوده است و درود بر طراحانش.

دولت با تحویل ندادن مسکن مهر اعتماد مردم به نظام رو خدشه دار کرده است.

تا الان چندین مرتبه وعده دادن و عمل نکردن اول گفتن دهه فجر, بعد گفتند اسفند، بعد گفتند فروردین و بعدش هم گفتند اردیبهشت اما دریغ از عمل من خودم فاز 8 پردیس ثبت نام کردم که ماهی یک درصد پیشرفت هم در این دولت حاصل نشده است. تا آخر پای نظام هستیم اما این رفتار دولتمردان دولت یازدهم در شأن مردم و این نظام نیست ای کاش خود دولتی ها هم کمی طعم محرومیت و فقر را چشیده بودند و اینگونه مسکن مهر را طرح مزخرف نمی‌خواندند.

دیگه کم مانده به خاطر مسکن مهر، کلیه هایمان را هم بدهیم.  یکی نیست به داد ما برسد تمام زندگیمان به‌خاطر وعده های دروغ به باد رفت. الان آواره کوچه و خیابان هستم. تمام پول پیش خانه را برای تکمیل آورده مسکن مهر واریز کردم، با زن و بچه هرشب یک جاییم آخر این انصاف است؟

چرا این دولت در حق ما ظلم می‌کند؟ ما به امید یک سرپناه همه زندگیمان را فروختیم و دادیم برای واحدی در فاز ١١ پردیس؛حالا یادتان افتاده که هزینه دارد، زیربنایی و روبنایی را بهانه نکنید. الان چند سال از تحویل گذشته و ما هنوز به خانه‌هایمان نرسیده‌ایم.

بهانه دولت برای عدم تکمیل مسکن مهر کارشناسی نبودن آن است که عذر بدتر از گناه است. اصلا انگار نه انگار تعهدی به قشر ضعیف دارند. خبرگزاری‌ها و رسانه ها هم گاهی اوقات جهت گیری خلاف دارند آقایان خودتان را مدیون این مردم نکنید.

دولتی که در 100 روز قرار بود مشکلات مملکت را حل کند، زایید. گویا مشکلشان فقط شخص احمدی نژاد بود دولت فیشهای آنچنانی بترس از روزی که باید به تک تک جواب مردم بدهی، چوپان دروغگو مسکن مهر ما کو؟

آقای روحانی به فکر انتخاب مجدد هم هستند؟

دولت به جای این همه تحلیل و کوبیدن مسکن مهر باید این پروژه‌های باقیمانده به خصوص پردیس را تمام کند وگرنه فاتحه خودش را برای دوره بعدی باید بخواند.

خیلی خیلی از این رسانه محترم سپاسگزاریم که با ما متقاضیان مسکن مهر پردیس همسو شده و صدای اعتراض ما را به گوش ملت و دولت حاکم می‌رساند. پاینده باشید.

مگر غیر از این است که تحرک در بخش مسکن و ساخت و ساز باعث تحرک در بخشهای اقتصادی دیگر می‌شود؛ مثل کارخانجات سیمان،موزاییک،در و پنجره، قفل و ابزار وصدها کار دیگر چرا به دروغ این بخش را تورم زا می‌نامند. دولتی‌ها دست از دروغ بردارند و مسکنهای مهر راتکمیل و تحویل مردم دهند.

ما باید چه بگوییم تا این دولت تغییری در نحوه کارکرد خود در سال 95 بدهد واقعا اگر دولتمردان بخواهند کاری را انجام دهند می توانند نبود بودجه و غیره … بهانه های واهی بیش نیست. خانه هایی را که به ما قولش را داده بودید می خواهیم کسی که خودرا برای ریاست جمهوری معرفی می کند باید مسئولیتهای ان کار را بپذیرد نه اینکه شانه خالی کند.

 از شما خواهش می‌کنم پیام منو حتما بگذارید .من وامثال من جز قشر ضعیف جامعه هستیم وبیشتر جوان روزی به امید مسکن مهر زندگیمان حراج کرده‌ایم در سخت ترین شرایط وام گرفتیم وسود بانکی بالا هم پرداخت کردیم به امید خانه دار شدن. لطفا این ذره امیدی و دلخوشی را ازبین نبرید فقط حق خودمان را می‌خواهیم .باهمان وعده و وعیدی که به مسکن مهر امید بستیم. با این تورم قسط بالای وامهایی که گرفتیم واجاره خانه های بالا توان پرداخت یک ریال اضافه تر نداریم وسریع تر درخواست تحویل واحدمان راداریم.

کسی نیست بگوید که این پولی که بانک مسکن هر ماه بابت قسط مسکن مهر های تحویل داده شده میگیرد کجا می‌رود. این دولت از اول با مسکن مهر مخالف بود.

این حرفها غیر منطقی و اصولی است یا این‌که واقعا اطلاع از شهر سازی ندارند. پردیس شهر جدیدی بوده که همه امکاناتی در آن وجود داشته و مسکن مهر سال 89 به بعد شروع کرد و کاری پروژه ای کارشناسی شده با تمام امکانات اگر نقشه ها را می‌دیدند گویای آن بود مراکز اداری تجاری مدارس و مساجد و کلانتری ها و درمانگاهها . و حتی زیرساختها و زیربنایی و روبنایی این ها بهانه های ضعف مدیریتشان است . وای بحال مسکن اجتماعی و بافت فرسوده که بدست اینها بیفتد خدا بخیر کند.

مسولان وقتی خودشان فقط به فکر پرکردن جیب هایشان باشند دیگه وقتی برای فکر کردن به متقاضیان مسکن مهرپردیس ندارن چطور حقوق های چند ده میلیونی وجود دارد اما پول برای تکمیل زیرساخت های فاز11موجود نیست

متقاضی مسکن مهر پردیسم فاز 11 از دستگاهای نظارتی درخواست رسیدگی داریم این تعلل وزارت راه و شهرسازی به قیمت ضرر های جبران ناپذیری برای ما قشر کم توان از نظر مالی رو داراست خواهشا نظارتی ،تحرکی برای ما داشته باشید ناله و نفرین نمی‌کنم چون دردی از من دوا نمی‌کند فرصتی برای من به شخصه نیست و در تنگنای بدی قرار دارم امیدوارم مسئولین مربوطه به خودشان بیایند و مسوولیتی که قبول کردن را انجام بدهند.

 اگر یکی از این مسئولین در مسکن مهر عضو بود سریع آماده می‌شد، وقتی رهبر عزیزیمان به مسئولین می‌فرماید این پروژه را زودتر تحویل مردم دهید ولی کسی گوش نمی‌دهد معلوم است که این دولت صاحب ندارد خدا رفتگان احمدی نژاد را بیامرزد.

باسلام و تشکر خبرگزاری تسنیم، ای کاش قضاتی در دادگاههای انقلاب بودند که شکایتمان را از دست ظلم کنندگان به ملت انقلابی،رسیدگی می‌کردند، خدا رحمت کند آیت‌الله خلخالی را.

دولتمردان  باید بجای گفتن این حرفهای بی سر و ته به‌فکر اعتماد ازدست رفته ملت باشند. دیگر از این حرفها گذشته!

مسکن مهر طرحی برای قشر ضعیف جامعه بود ولی این دولت حامی قشر سرمایه دار می‌باشد این را به سادگی می‌شود فهمید از طرحهای اجرایی مثل وام خودرو و وام مسکن گرفته تا طرحهای روی هوا مثل مسکن مهر و طرحهای اجرا نشده و غیر قابل اعتماد مثل مسکن اجتماعی.

مسکن مهر گامی در جهت خانه دار شدن مردم است که ار دولت قبل شروع شد و قرار نبود تمام شود تا همه ایرانیان خانه دار شوند. دولت یازدهم اراده‌ای برای ادامه آن با این اسم ندارد فقط کافی بود ماهی یک درصد پیشرفت داشته باشد تا واحد های شروع شده تمام شود.

آقایان دولت مرد واقعا جای تاسف دارد که این مملکت همچنین مدیران درمانده ای دارد که نمیتوانند مشکل مسکن یک سری از قشر ضعیف جامعه رو حل کنند. شما بهتر بود در کاخ هایتان می نشستید تا افراد لایق تری بر سر کار می‌آمدند،تا دیر نشده استعفا بدهید.

ای کاش یک نفر پیدا می‌شد و این بی برنامگی و خلف وعده ها را به عهده می‌گرفت و جرات گفتن حقیقت را داشت لاا قل مرتب توپ را توی زمین همسایه نیندازید این از بی کفایتی و عدم مدیریت صحیح است که نمی‌توانید یک جلسه جمعی بگذارید وتکلیف مردم رنج دیده را روشن کنیدیا کلا نمی‌خواهید این پروژه ثمر بدهد.

تمام این حمله ها به مسکن مهر از سمت اصلاح طلبان است زیرا که آنها فقط فقط در زمان انتخابات با حرفهای دلبرانه مردم را اغوا می‌کنند و وقتی که در انتخابات پیروز شدند به ذات خود برمی‌گردند یعنی حامی میلیاردرها و بر علیه مستضعفین.

مسکن مهر تنها امید ما مردم برای خانه دار شدن است که  آقای روحانی به کمک دوستان سرمایه دار این امید را از ما گرفتند.

سلام و با تشکر از خبر گذاری تسنیم خطاب به آقای روحانی و آخوندی که فکر می کنند در همیشه روی یه پاشنه می چرخد بدانید ظلم همیشه پایدار نمی ماند و آه این مردم و کودکان یتیم شما را به زمین گرم می زند.

سلام لطفا ریاست جمهوری بعدی به اقای روحانی رای ندید ایشان به فکر مستضعفان نیست.

سلام، از تسنیم به خاطر همدردی با ما مسکن مهری‌ها تشکر می‌کنم .ای سردمداران، ما سیاسی نیستیم ولطفا با بازی‌های سیاسی باعث بدبختی هزاران انسان بی سرپناه نشوید، گناه ما فقط اینه که خانه نداریم. بترسید از زمانیکه این خواسته به آه وبه اقدام تبدیل شود،ما ایرانی هستیم و حق شرعی وقانونی ما یک سرپناه در موطن خودمان است واز حق خود به هیچ قیمتی نمی‌گذریم. به امید روزهای روشن وبدون ظلم وستم.

آقای روحانی آنقدر با کلمات بازی نکنید، با وعده های پوچ طنازی نکنید، مردم از آنچه می پنداری هوشیارترند، پس آن کلید پلید را رو نکنید. اگر کمی به خدا و قیامت اعتقاد دارید /کلید واقعی مسکن مهر را بیارید.

ممنون از پیگیری خبرگزاری تسنیم، من خودم طرفدار این دولت بودم ولی با اینهمه دروغ در خصوص مسکن مهر که 5 سال است مارا سردرگم کردند دیگر رای به این دولت نمیدم چرا باید مسکن مهری که قرار بود در سال 90 با 15 میلیون به اتمام برسد در 18 ماه الان 60 ماه به طول کشیده هنوز هم تکمیل نیست 37.5 میلیون در فاز 11 می‌خواهند.

فقط می‌تونم بگویم انشالله دولت احمدی نژاد بیاد خانه‌های ما را تحویل بدهد .یکی از کارهای خوب احمدی نژاد تحویل سریع مسکن مهر بود که به فکر قشر ضعیف جامعه بود.زنده باد احمدی نژاد. آقای آخوندی از خدا بترس و به داد مردم ضعیف برس.

با تشکر از خبرگزاری مردمی تسنیم. طرح مسکن مهر ایده دولت قبل بود . درست یا غلط .مردم با اعتماد به دولت تمام وظیفه خود که واریز سهم آورده اشان بود را انجام دادند. این دولت به هر نحوی مکلف به انجام تعهدات دولت پیشین است. با علم به تعهدات دولت پیشین کاندید پذیرفتن این مسولیت شده و مردم هم با با امید و اعتماد به پای صندوق رای رفتند. نا امید کردن هزاران نفر از متقاصیان مسکن مهر پیامد های بدتری برای دولت یازدهم خواهد داشت.

سپاس فراوان از بابت درج نظرات شما به نظر من اگر اخوندی از شروع وزارتش ذره ای به فکر مردم وقشر کم درامد جامعه بود تا حالا طرح مسکن مهر به سرانجام رسیده بود اما این اقا ودولت ایشون از همان ابتدا سر ناسازگاری پیش گرفتند وتنها کارهای ارزشمند دولت قبل رو زیر سوال بردند در حالی که غیر از رکود دستاورد دیگری از ایشان دیده نشد و فراموش کرده اند که با رای همین قشر ضعیف به تخت وزارت تکیه زده اند.

فقط و فقط دکتر محمود احمدی نژاد درد مردم رو می‌داند، من به روحانی رای دادم ولی خیلی پشیمانم، وقتی آقای وزیر سوار بر لندکروز هشت سیلندر عشق خودش را می‌کند چه چیزی از درد مردم را می‌داند؟

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *