همه برای پیشگیری از اعتیاد به میدان بیایند/ به راحتی نمی‌توان از مسیر اعتیاد بازگشت

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در امور امنیتی و انتظامی تاکید کرد که باید کاری کنیم تا مردم، مسئولان و آحاد مختلف جامعه برای پیشگیری از اعتیاد به میدان بیایند.

به گزارش سادس، سردار حسین اشتری در حاشیه برگزاری نمایشگاه یاریگران زندگی گفت:‌ اینکه بتوانیم آسیب‌هایی که در جامعه وجود دارد را منعکس و راه‌های پیشگیری از آن را به مردم و قشر جوان ارائه دهیم کار لازم و ارزشمندی است. نمایشگاه یاریگران زندگی می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از جرائم مرتبط با اعتیاد داشته باشد.

فرمانده پیشین پلیس کشور با اشاره به نمایشگاه یاریگران زندگی گفت:‌ این نمایشگاه می‌گوید «باید به کسانی که از ما خواسته به ناحقی دارند، نه بگوییم.» میخواهند مسیری را جلوی پای ما بگذارند که به ضرر ما و جامعه ما خواهد بود.یاریگران زندگی که در اقشار مختلف، بین مردم و در سازمان‌های دولتی، مدارس و مراکز آموزشی هستند و اکنون ستاد مبارزه با مواد مخدر را در این امر مهم یاری می‌دهند، نقش ارزشمندی دارند.

وی تصریح کرد: در جامعه‌ای هستیم که باید برای خنثی کردن آسیب‌های اجتماعی به صورت جدی برنامه‌ریزی کنیم و لازمه پیشگیری از این آسیب‌ها افزایش آگاهی مردم به ویژه قشر جوان است.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در امور امنیتی و انتظامی با اشاره به اینکه نمایشگاه یاریگران زندگی این آگاهی را منتقل می‌کند و آموزش‌ها را انعکاس می‌دهد و می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از جرائم مرتبط با اعتیاد داشته باشد، گفت: امروزه یکی از نگرانی خانواده‌ها و مردم اعتیاد است که بخشی از جامعه ما را گرفته؛ هرچند کم است، اما همین مقدار برای ما نگران‌کننده است. باید کاری کنیم همه مردم و مسئولان و آحاد مختلف جامعه برای پیشگیری از اعتیاد به میدان بیایند.

اشتری در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به اینکه روز به روز بیشتر بتوان از اعتیاد پیشگیری کرد و آمار معتادان را کاهش داد گفت: نوجوانان و جوانان ما متوجه شوند که اگر به این سمت بروند، ممکن است خود را توجیه کنند که اگر یک گام رفتند می‌توانند برگردند. اینگونه نیست. اگر کسی این مسیر را رفت به این راحتی نمی‌تواند برگردد. البته امید است با همت افرادی که اعتیاد دارند و کمک مسئولان مربوطه، آنها هم پاک شوند و به جامعه برگردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *