پسر بی رحم گلوی مادرش را با تبر برید

 پسر جوان زمانی که از خودکشی خواهرش به خاطر بی مهری مادرش با خبر شد، با کمک شوهر خواهرش و دو جوان دیگر، مادر و دو خواهر ناتنی اش را به قتل رساند.

به گزارش سادس به نقل ازجام نیوز، شامگاه نیمه شعبان بازپرس جنایی مشهد و تیم بررسی صحنه جرم در جریان جنایاتی هولناک در خانه ای در شهرک باهنر مشهد قرار گرفتند.

بررسی پرونده در دستور تیم جنایی قرار گرفت. بررسی های اولیه نشان می داد، قربانیان جنایت آمنه 38 ساله و دختر سه و نیم ساله اش به نام نجمه هستند. پیکر نیمه جان دختر شش ساله خانواده به نام نغمه نیز زیر جسد مادر قرار داشت و قاتلان به تصور اینکه نغمه مرده است، محل را ترک کرده بودند.

بازجویی از همسر آمنه نشان داد، این زن پیش از این ازدواج کرده و چهار فرزند از همسر اولش داشته که به خاطر اختلافاتی با همسرش از او جدا شده و دوباره ازدواج کرده بود. نغمه و نجمه نیز حاصل ازدواج دوم آمنه بودند.

در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، بامداد سه شنبه از بیمارستان خبر رسید که نغمه نیز بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

سرنخی برای شناسایی قاتل

تیم جنایی در ادامه بررسی ها به داماد آمنه مشکوک شدند. مرد جوان به نام احمد شب حادثه در خانه قربانیان حضور داشت. او با دستور قضایی بازداشت شد که در ابتدا منکر هرگونه اطلاعی از ماجرا شد و گفت: آمنه علاوه بر اینکه مادرزنم بود، خاله ام نیز بود. او هشت سال قبل و بعد از طلاق از همسر اولش ، چهار فرزند خود را رها کرد. بعد از مدتی هم با یکی از اقوام مادری اش ازدواج کرد. شامگاه نیمه شعبان به خانه او رفته و بعد هم به خانه دایی ام رفتم. نمی دانم چه کسی آنها را کشته است.

تحقیقات بر روی احمد متمرکز شد و تیم جنایی دریافتند، همسر او دو هفته قبل به طور مشکوکی جان باخته بود و آنها آمنه را مقصر مرگ او می دانستند.

رازگشایی از جنایت

چیدن پازل های این جنایت در کنار یکدیگر نقش احمد را در این جنایت پررنگ کرد و قاضی سیدجواد حسینی، بازپرس جنایی مشهد به تحقیق از مرد جوان پرداخت. احمد پس از چهار روز سکوت سرانجام لب به اعتراف گشود و جزئیات این جنایت هولناک را فاش کرد.

او در اعترافات تکان دهنده اش گفت: آمنه وقتی شوهرش در زندان بود به صورت غیابی طلاق گرفت و سند خانه ای را به عنوان مهریه به نام خود کرد. دو هفته قبل همسرم به دلیل مشکلات روحی که بعد از طلاق مادرش به آن دچار شده بود، دست به خودکشی زد. برادرزنم به نام افشین وقتی از موضوع با خبر شد ، تصمیم به انتقام گرفت. قرار شد من ، افشین، برادرخوانده او به نام حمزه و پسرعمویش سهراب از آمنه انتقام بگیریم. شب حادثه نیز پس از ورود به خانه آن جنایت هولناک را انجام دادیم.

پس از این اعترافات سهراب و افشین در حوالی چناران و حمزه نیز در سه کیلومتری مرزی افغانستان در روستای “ابراهیم بای” دستگیر شدند.

اعترافات پسر جنایتکار

افشین که این جنایت را طراحی کرده بود در بازجویی ها گفت: مادرم پس از طلاق من و خواهر و برادرانم را ترک کرد و با مرد دیگری ازدواج کرد. این کار او باعث شد تا از او کینه به دل بگیرم . وقتی خواهرم خودکشی کرد تصمیم به انتقام گرفتم. بر اساس نقشه روز حادثه به مشهد آمدیم و از یک ابزار فروشی یک تبر خریدم و در کوله ام گذاشتم. در اطراف خانه او مستقر شدیم . حدود ساعت 11 شب ، احمد به خانه او رفت و وقتی فهمیدیم همسرش در خانه نیست وارد شدیم.

من وارد ساختمان شده و همدستانم در حیاط مشغول بازی با بچه ها شدند. مادرم از من پرسید چرا به آنجا آمده ام و فکر کرد سند خانه را می خواهم. به همین خاطر به داخل اتاق رفت و سند را آورد. وقتی سند را گرفتم، با تبر ابتدا ضربه ای به پایش زدم و بعد از آن پنج ضربه به سر و گردنش وارد کردم.

وی ادامه داد: حمزه نیز با چاقو گلوی نغمه و نجمه را برید. بعد از قتل از خانه خارج شده و تبر را به پشت بام یکی از خانه ها انداختیم. من در ابتدا قصد کشتن مادرم را نداشتم و تبر را برای این خریدم که اگر شوهرش سر رسید بتوانم تهدیدش کنم.

حمزه نیز در بازجویی ها اظهار کرد: پس از طلاق آمنه، همسرش با مادر من ازدواج کرد و من برای کمک به برادرخوانده ام مرتکب قتل شدم. ابتدا گلوی دختر سه و نیم ساله را از چهار ناحیه بریدم و سپس سراغ دختر شش ساله رفتم. تصور می کردم دختر شش ساله در همان صحنه قتل کشته شده باشد.

رسیدگی سریع به پرونده

قاضی جواد حسینی بازپرس جنایی مشهد در این خصوص گفت: به این پرونده به صورت ویژه رسیدگی می شود و پس از تکمیل تحقیقات با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ارسال خواهد شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *