در حوادث اخیر غزه چهره واقعی صهیونیست ها برای جهانیان نمایان شد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: چهره واقعی صهیونیست برای جهانیان نمایان شد و هر چه این رژیم سبعیت بیشتری از خود نشان دهد زمینه نابودی خود را بیشتر فراهم می کند. 

به گزارش سراج۲۴؛ جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سراج۲۴، پیرامون جنایات تاریخی صهیونیست اظهار داشت: آنچه الان در غزه در حال رخ دادن است به طور حتم در تاریخ منطقه با این حجم و تعداد تلفات آن هم با این تعداد تلفات از قشر زنان و کودکان در طول تاریخ بی سابقه بوده است.

وی با مقایسه جنایات اخیر رژیم صهیونیستی با سایر جنگها، افزود: در دنیا نیز فقط در جنگهای جهانی آن هم در طول مدت ۶ ماه یا یک سال این تعداد تلفات و جنایت رخ می داد نه در طی چند روز؛ اکنون این جنایات بسیار گسترده بوده موجب جریحه دار شدن احساسات عمومی مردم سراسر دنیا شده است.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان داشت: اثرگذاری جنایات اخیر رژیم صهیونیست به قدری است که شاهد تجمعات و تظاهرات بزرگ در کشورهای بزرگ دنیا هستیم و از این جهت می توان گفت دامنه این جنایات بسیار بزرگ است، در سالهای اخیر موضوعی نبوده که افکار عمومی جهان مشترکاً نسبت به آن واکنش نشان دهد و این نشان دهنده عمق ددمنشی و اتفاقات سبعانه دولت رژیم صهیونیستی است که احساسات عمومی دنیا را جریحه دار کرده و همه خواستار پاسخگویی این رژیم جنایتکار هستند.

قنادباشی با اشاره به توجیهات غیرقانونی جنایات رژیم صهیونیست، بیان داشت: این جنایت مبتنی بر توجیهاتی است که در هیچ فرهنگ و دستگاه پذیرفتنی نیست و آنها نمی توانند برای اینکه ضرباتی از رزمندگانی که برای آزادی سرزمینشان تلاش می کنند، خورده اند، این رزمندگان و مردم بی گناه را مجازات کنند.

وی ادامه داد: طبق قوانین سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی، مجازات جمعی جزو جرایم بزرگ محسوب می شود و طبق قوانین بین المللی، اگر سرزمینی در جنگ اشغال شود باید همه کشورها کمک کنند تا آن کشور از این شرایط خارج شده و مردم آن رهایی پیدا کنند اما این در حالی است که سازمان ملل و زیرمجموعه های آن شامل دادگاه های بین المللی اقدامی برای محاکمه این جرایم و جنایات بزرگ نمی کند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگر کشورهای جهان خواستار اجرای قوانین بین المللی باشند باید از ابتدای این حملات و جنایات روابطشان را با رژیم صهیونیستی قطع می کردند و آن را محاصره می کردند و زمینه محاکمه سردمداران این رژیم را در دادگاههای بین المللی فراهم می کردند.

وی ادامه داد:  در دادگاههای بین المللی نسل کشی و پاکسازی قومیوجزو جنایات جنگی محسوب می شود اما اتفاقاتی که الان دروحال رخ دادن است از مصادیق روشن نسل کشی و پاکسازی قومی است چراکه اسرائیل از دیدگاه قومی به آن نگاه می کند.

قنادباشی خاطرنشان کرد: شاید تنها نقطه مثبت اتفاقات اخیر، افشای چهره و هویت واقعی صهیونیست برای جهانیان باشد که اگر مسلمانان می خواستند برای چنین افشاگری هزینه کنند باید بسیار هزینه هنگفتی صرف می کردند اما در این ماجرا چهره واقعی این رژیم منحوس برای همه مشخص شد و هر چه سبعیت بیشتری نشان دهد زمینه نابودی خود را بیشتر فراهم می کند و به حرکت جدی و نظامی علیه نابودی خود مشروعیت بیشتری می بخشد و همدردی جهانی برای مردم مظلوم فلسطین بیشتر برانگیخته می شود.

منبع: سراج۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *