رحمان عموزاد سهمیه المپیک گرفت/ ۳ سهمیه کشتی آزاد ایران در ۶ وزن

رحمان عموزاد سهمیه المپیک گرفت/ ۳ سهمیه کشتی آزاد ایران در ۶ وزن

تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد نیمی از سهمیه‌های المپیک پاریس را بدست آورد و باید در سه وزن در مسابقات گزینشی به دنبال سهمیه باشد.

به گزارش سادس،‌ در پایان رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در بلگراد پایتخت صربستان، رحمان عموزاد نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۲، پس از ناکامی در رسیدن به مدال برنز،‌ برای کسب پنجمین سهمیه المپیک پاریس در این وزن مقابل ماکسیم ساچیتان از مولداوی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و سهمیه المپیک را در ورن ۶۵ کیلوگرم برای ایران کسب کرد.

حسن یزدانی و امیرحسین زارع پیش از این برای ایران در اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم صاحب سهمیه المپیک شدند اما میلاد والی زاده در ۵۷،‌ یونس امامی در ۷۴ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم نتوانستند صاحب سهمیه المپیک شوند. سهمیه های المپیک در کشتی به نام کشورها ثبت می شود.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در این رقابت ها با کسب یک مدال طلای امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، ۲ مدال نقره امیرمحمدی یزدانی در ۷۰ و حسن یزدانی در ۸۶ و یک مدال برنز محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم،‌ با اختلاف ۳۸ امتیازی پس از آمریکا در جایگاه دوم جهان ایستاد. مدال های روسیه نیز به دلیل تحریم ها در بخش تیمی محاسبه نشد.

میلاد والی زاده در ۵۷، رضا اطری در ۶۱،‌ رحمان عموزاد در ۶۵، یونس امامی در ۷۴،  امیرعلی آذرپیرا در ۹۲ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز از رسیدن به مدال بازماندند.

عملکرد کشتی‌گیران آزاد ایران در اوزان المپیکی:

۵۷ کیلوگرم: میلاد والی زاده (هشتم)

۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد (پنجم) – سهمیه المپیک گرفت

۷۴ کیلوگرم: یونس امامی (دهم)

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (مدال نقره) – سهمیه المپیک گرفت

۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج (حذف)

۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع (مدال طلا) – سهمیه المپیک گرفت

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *