۵ اصل اساسی برای آغازسال تحصیلی؛ از ثبت‌نام لازم‌التعلیم‌ها تا مدیریت آسیب‌های اجتماعی در مدارس

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ثبات مدیریت به عنوان یک اصل اساسی در آئین نامه انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استانهاست چون مدیری که ثبات نداشته باشد نمی‌تواند منشاً اثر و تحول در نظام آموزشی باشد.

به گزارش سادس، محمود امانی در هزار و سی و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش گفت: برای شروع سال تحصیلی جدید باید چند موضوع مهم و اساسی مورد توجه دست اندرکاران نظام آموزشی قرار گیرد؛ اول، ثبت نام دانش آموزان به طور کامل انجام شده باشد یعنی هیچ دانش آموزی بدون صندلی نمانده باشد. دوم، کتابهای درسی تا ۲۰ شهریور در اختیار استانها و مدارس قرار گرفته باشد. سوم، نقل و انتقال نیروی انسانی؛ کار نقل و انتقال نیروی انسانی تا ۲۰ شهریور انجام شده و فایل آن بسته شود. چهارم کلاس درس بی معلم نمانده باشد و پنجم، مدیران مدارس دوره مدیریت آسیب‌های اجتماعی در مدارس را گذرانده باشند.

وی با اشاره به تهیه و تدوین آئین نامه انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استانها افزود: این آئین نامه باعث ضابطه مند و نظام مند شدن پست‌های حساس مدیریتی در آموزش و پرورش شده و از بی‌ثباتی آنها جلوگیری می‌کند.

امانی با اشاره به اینکه ثبات مدیریت باعث کارآمدی و اثربخشی نظام آموزشی می‌شود تصریح کرد: برای اجرای آئین نامه مذکور باید کانونهای ارزیابی و بانک‌های اطلاعاتی از نیروهای زبده، کارآمد، تاثیرگذار و اثربخش در آموزش و پرورش تهیه شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اظهارکرد: پاسخگو بودن، کیفی بودن، داشتن انگیزه، توانمندی‌های فردی و تخصصی افرادی که می خواهند پست‌های حساس مدیریتی را بر عهده بگیرند سنجیده شده و افراد شایستگی‌های خود را به اثبات رسانده باشند.

امانی افزود: ثبات مدیریت به عنوان یک اصل اساسی در این آئین نامه مورد توجه قرار گرفته است چون مدیری که ثبات نداشته باشد نمی‌تواند منشاً اثر و تحول در نظام آموزشی باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ وی تصریح کرد: مهمترین کار آئین نامه انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استانها، جلوگیری از اعمال سلیقه در انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استانها ست و به وزرای آموزش و پرورش فرصت کافی برای انتخاب افراد موثر در روند آموزشی کشور را می‌دهد.

در ابتدای این جلسه اعضای شورای عالی دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادهای خود را درباره مسائل مختلف آموزش و پرورش از جمله توزیع به موقع کتاب‌های درسی در مدارس، جبران عقب ماندگی دانش آموزان در دوران کرونا، توجه جدی به امور پرورشی در مدارس، تربیت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… دانش آموزان، آموزش‌های ضمن خدمت فرهنگیان، تشکر از وزیر آموزش و پرورش به خاطر برگزاری همایش مدیران مدارس و کسب مجوز تدریس بازنشستگان در آموزش و پرورش و… سایر مسائل آموزشی و پرورشی بیان کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *