مسئله اصلی امحای کالاهای قاچاق مکشوفه است

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: گرچه در مقطعی محدودیت‌های آیین‌نامه‌ای برای امحای کالای قاچاق داشتیم ولی امروز با توجه به تدوین آیین‌نامه‌های جدید اصل بر امحای کالاهای قاچاق مکشوفه است.

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری تسنیم، حبیب‌الله حقیقی در حاشیه همایش پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به کشفیات کالاهای قاچاق در سال جاری اظهار داشت: کشفیات کالای قاچاق در سال جاری بالغ بر 8 هزار میلیارد تومان است که این کشفیات در مقایسه با 5 هزار میلیارد کشف شده در کل سال 94، افزایش 60 درصدی کشفیات را نشان می‌دهد و وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی در صدر دستگاه‌های کاشف در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار دارند.

وی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص چرایی عدم امحای کالاهای قاچاق مکشوفه گفت: موضوع امحا مورد تاکید این ستاد است و گرچه در مقطعی محدودیت‌های آیین‌نامه‌ای برای امحای کالای قاچاق داشتیم ولی امروز با توجه به تدوین آیین‌نامه‌های جدید اصل بر امحای کالاهای قاچاق مکشوفه است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: در حال حاضر و براساس آیین‌نامه‌های تدوین شده بازتوزیع کالاهای قاچاق مکشوفه در بازار کاملا ممنوع است و امیدواریم سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی نیز اقدامات موثرتری در این بخش انجام دهد چرا که گزارش‌های ارسال شده حاکی از دپو شدن حجم زیادی کالای مکشوفه در انبارها است که می‌بایست تعیین تکلیف شود.

حقیقی در پایان با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی بیشتر از دستگاه‌های کنترلی جدید و Xray در مرزها گفت: امسال با توجه به حجم بالای کشفیات شاهد افزایش 4 برابری امحای کالاهای مکشوفه هستیم و تا امروز بیش از 33 میلیارد تومان موفق به امحا شده‌ایم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *