مردم را مردم روایت می‌ کنند/ پوشش روایت اربعین با طرح سفیران

به گزارش سادس  سعید شفیعی مسئول طرح سفیران اربعین در گفتگو با خبرنگار سراج۲۴ درخصوص اجرای این طرح اظهار داشت: طرح سفیرن اربعین سال گذشته برای اولین بار اجرا شد و به ۱۰۰ نفر از فعالان رسانه ای آموزش کاربردی رسانه ای در این زمینه داده شد.

وی با اشاره به اینکه طرح سفیران اربعین طی پنج روز و برای ۳۶۵ روز سال تولید می شود، افزود: امسال این طرح به صورت تکامل یافته تر ارائه خواهد شد و تاکنون ۶ نفر مسئول اجرای اولیه آن بوده و پیش بینی می شود تا پایان سال حدود ۱۰ هزار نفر در آن مشارکت کنند.

مسئول طرح سفیران اربعین بیان داشت: اپلیکیشن مربوط به این طرح، هفته آینده رونمایی می شود و پس از اربعین به محض اینکه محتوا توسط زائران در آن بارگزاری و توسط ناظران طرح، بررسی شد در رسانه های مختلف از قبیل صدا و سیما، خبرگزاریها و…  پخش می شود.

شفیعی با بیان اینکه هر ساله روایت اربعین از موکبها، زائران و رخدادها به صورت کلی ارائه می شود، عنوان داشت: امسال در طرح مذکور روایت ها نه به صورت کلی که به صورت جزئی با روایتی از هر زائر، موکب و هر رویداد صورت می گیرد چراکه تاکنون به این بخش مهم از اربعین که اثرگذاری خاصی دارد پرداخته نشده است و اربعین از چنین زاویه ای دیده نشده و فقط به کلیات حرکت اربعین پرداخته شده است.

وی تصریح کرد: نهادها، ارگانها و دستگاهها توان پرداخت به جزئیات اربعین و بی نهایت روایتی که در آن رخ می دهد را ندارند و باید کار پوشش روایت ها با مشارکت مردم انجام شود و محتواهایی که مردم می فرستند در جایی تجمیع شده و از پراکنده کاری جلوگیری شود تا حرکتی اثرگذار شکل بگیرد.

شفیعی با بیان اینکه باید بستر کنشگری و روایت گری مردم فراهم شود خاطرنشان کرد: در طرح سفیران اربعین مردم را مردم روایت می کنند یعنی آنچه مردم از اتفاقات و رخدادهای مربوط به هر زائر، موکب و خادم مشاهده می کنند را در قالب های مختلف صوت، تصویر، ولاگ، و متن ارسال کرده و به عموم ارائه می شود. خلق روایتی که در بین عموم مردم صورت می گیرد باید درست و دقیق دیده شود به همین منظور طرح سفیران اربعین در نظر گرفته شده که نتیجه مطلوبی در جامعه  ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *