هیلاری کلینتون: ۲۰ سال پیش القاعده را به وجود آوردیم

پایگاه خبری اخبارالساعه در خبری به نقل از هیلاری کلینتون نوشت: گروه القاعده که ما امروز با آنها می جنگیم ۲۰ سال پیش برای پیدایش آن سرمایه گذاری کردیم.

پایگاه خبری اخبارالساعه به نقل از سایت آمریکایی گلوبال ریسرچ بخش هایی از فیلم ویدیویی از سخنان هیلاری کلینتون کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا را پخش کرد که می گوید ما آمریکایی ها در زمان جنگ شوروی سابق علیه افغانستان اقدام به تاسیس و حمایت مالی از گروه القاعده کردیم و اعضای آنها را از مناطق مختلف و در راس آن از عربستان سعودی گرد هم آوردیم.

کلینتون گفت: ما گروه القاعده را برای آن ایجاد کردیم تا اتحاد جماهیر شوروی را شکست دهیم چرا که آنها افغانستان را اشغال کرده بودند و ما مایل نبودیم آنها بر میانه آسیا سیطره داشته باشند بنابر این ریگان رییس جمهوری آن زمان و کنگره آمریکا تصمیم گرفتند با این گروه هم پیمان شوند.

پایگاه اینترنتی گلوبال ریسرچ همچنین در ادامه به نقل از کلینتون نوشت که کشورهای عضو ناتو نیز در مقابل از گروه تروریستی داعش استفاده می کنند تا اهداف خود و اهداف اسرائیل محقق شود.

گلوبال ریسرچ نوشته است: کسانی که تظاهر می کنند رهبری جنگ جهانی علیه تروریسم را برعهده دارند خودشان در عمل تروریست هستند.

کلینتون در این فیلم ویدیویی گفته است که بر اثر کمک گرفتن از همین گروه القاعده بود که شوروی از افغانستان عقب نشینی کرد و میلیاردها دلار خسارت دید و در نهایت به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی انجامید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *