آنجلینا جولی، استاد دانشگاه لندن شد

برنده جایزه اسکار، مبارز سیاسی و حالا تدریس دانشگاه ، کارنامه کسی نیست جزء «آنجلینا جولی پیت»، که می خواهد این بار نقشی تازه را در عرصه علم به عهده بگیرد.

به گزارش سادس “رویکرد” به نقل از ایندیپندنت نوشت: این ستاره هالیوود اخیرا به عنوان استاد مدعو در دانشگاه لندن (LSE)، یکی از معتبرترین دانشگاه های انگلیس منصوب شده است.

او همچنین تصمیم دارد «ویلیان هیگ»، وزیر خارجه سابق انگلیس را برای سخنرانی در رابطه با زنان، صلح و امنیت به این دانشگاه دعوت کند.

«جولی پیت»، همچنین سفیر حسن نیت آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد نیز بوده است و در حال حاضر یکی از نمایندگان ویژه این سازمان در احقاق حقوق پناهندگان، مبارزه با ختنه زنان و تجاوز جنسی به عنوان یک سلاح جنگی است.

وی در این رابطه گفت: من امیدوارم و خیلی مشتاق هستم که بتوانیم گروه های تحصیل کرده برجسته ای در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه تربیت کنیم. همچنین امیدوارم سایر نهادهای علمی در رابطه با حقوق زنان و مقابله با انواع خشونت ها به خصوص خشونت های جنسی در جنگ ها اقدام کنند.

«آنجلینا جولی» در رابطه تدریس در دانشگاه نیز گفت: من هم به دنبال تدریس و هم یادگیری از دانشجویان هستم ما تجارب خود را با هم به اشتراک می گذاریم و من دستاوردهایم از کار با سازمان ملل به دانشجویان منتقل می کنم.

«لرد هاوگو»، که دو سال پیش در برگزاری همایش چهار روزه «پایان خشونت جنسی جنگی»، در لندن همکاری می کرده است ضمن ابراز خوشحالی از این همکاری اظهار داشت: این دوره های درسی ما را در مبارزه با حشونت جمسی در جنگ ها و ترویج فرهنگ بخشش بسیار موثر خواهد بود.

دوره ها یکساله و شامل دروسی مانند زنان، صلح و امنیت، جنسیت و نظامیگری و جنسیت و حقوق بشر است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *