گزارش پویش بین المللی راه صادق/ تلاش جهانی بچه شیعه ها برای اعتلای مکتب جعفری+ تصاویر و فیلم

پویش بین المللی راه صادق که با سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام آغاز شده بود به مدت ۱۴ در شهرهای ایران و جهان برگزار شد.

به گزارش “سادس- پایگاه نشر معارف مکتب جعفری”  ، پویش جهانی راه صادق یا طریق الصادق در تهران، شهرهای ایران و مناطق شیعه نشین کشورهای مختلف همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام آغاز تا دهه کرامت ادامه داشت.

هدف از برگزاری این پویش جهانی
فلسفه برگزاری پویش بزرگ راه صادق علیه السلام پاسداشت مقام شیخ الائمه و رئیس مکتب جعفری و معرفی ابعاد وجودی آن حضرت از طریق بیان معارف اهل بیت علیه السلام و یادآوری مصیبت ها و سختی های آن بزرگواران نه تنها در ایام شهادت آن حضرت بلکه در طول ایام سال بوده است.

در تهران همزمان با تجمع عزاداران حضرت امام صادق علیه السلام در شب شهادت آن امام همام موکب بزرگی در میدان ونک تهران برپا و در روز شهادت رئیس مکتب جعفری تجمع بزرگ عزاداران همزمان با اقامه نماز ظهر و عصر با سخنرانی استاد حاج علی قربانی و مداحی سید مهدی حسینی در مسجد شهید بهشتی واقع در خیابان نبرد میدان نبرد برگزار شد.

برگزاری اجتماع عزاداری امام صادق(ع) در ۲۰ شهر کشور
تجمع های مشابهی در قالب روضه های عمومی در مساجد و تکایا یا با شکل گیری موکب های خیابانی در معابر اصلی شهرها و سکونتگاه های روستایی با عنوان راه صادق برگزار شده است.
علام بر تهران شهرهای اصفهان، شیراز، اهواز، خرمشهر، گرگان، شهرکرد، قم، خرم آباد، زنجان، کرمان، کرج، سمنان، شهریار، دهدشت، خوی، بیرجند، ملایر، فهرج کرمان و بروجرد میزبان این تجمع های با شکوه و متنوع بودند. عزاداری و پذیرایی در معابر اصلی شهرها و روستا ها تا اقدامات و فعالیت فرهنگی از جلوه های متفاوت این پویش بود.

 

اجرای پویش در ۶ کشور دنیا
توزیع ۱۲۰ بسته معیشتی در مناطق زلزله زده ترکیه ترکیه، برپایی موکب و روضه های خانگی در استان های بلخ و مزارشریف افغانستان، برپایی موکب پذیرایی توسط گروه دختران چشم به راه در کشمیرهندوستان، برپایی جلسه روضه در حسینیه اردوگاه آوارگان فوعه و کفریا در حسیاء سوریه، برپایی جلسه عزاداری در منطقه انصار نبطیه لبنان و تجمع شیعیان در دو منطقه محروم گاچیه و ناکورو کنیا هم شیعیان و محبین اهل بیت با اقدامات مشابهی مراسم عزاداری و ایستگاه پذیرایی از مردم را برپا کردند. برپایی موکب و برگزاری جلسه عزاداری ها توسط تیپ فاطمیون در دیرالزور شرق و حلب شمال سوریه انجام شد.

 

برپایی ۱۰۰ مجلس روضه خانگی و عمومی

۱۰۰ روضه خانگی و روضه عمومی در استان های قم، همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، لرستان(کوهدشت و پلدختر)، مازندران، کهگیلویه و بویر احمد ، خوزستان ( شهرهای آبادان، اهواز، خرمشهر و شوش)، ایلام، کرمان، مازندران و تهران عموما در مناطق محروم برقرار شد.

 

تبیین معارف امام صادق(ع) به ۸ زبان در فضای مجازی
در فضای مجازی هم دوستداران این آن امام بزرگوار با ۸ زبان انگلیسی، عربی، اسپانیولی، آلمانی، ترکی استامبولی، فرانسوی، اردو و فارسی ضمن ابراز ارادات به مقام شامخ آن حضرت به معرفی ابعاد وجودی امام جمفر صادق علیه السلام پرداختند. آدرس فضای مجازی این پویش ahlalbaytcampaign@ می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *