مجوز مجلس به دولت در لایحه بودجه برای اصلاح ساختار شرکت‌های برق لغو شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند مربوط به مجوز مجلس به دولت برای اصلاح ساختار شرکت های برق را از لایحه بودجه حذف کردند.

به گزارش سادس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز مجلس، گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲ را بررسی کرده و با اصلاحاتی در تبصره ۱۵ و تبصره ۱۸ لایحه موافقت کردند.

در بند (ط) تبصره ۱۵ که حذف شد آمده بود؛ به دولت اجازه داده می‌شود نسبت به اصلاح ساختار شرکتهای برق اقدام نماید. اساسنامه این شرکتها به پیشنهاد وزیر نیرو به‌تصویب‌ ‌هیأت وزیران می‌رسد.

در جزء (۶) بند (ب) تبصره ۱۸ که حدف شد، آمده بود که تا ده‌درصد (۱۰%) منابع مالی جزء (۱) بند «الف» این تبصره می‌تواند صرف پرداخت کمک و یارانه سود و اقدامات نهادی و اجرای سیاست‌های فعال بازار کار مشتمل بر بهم‌رسانی عرضه و تقاضای نیروی کار، حمایت از نهادهای تنظیم‌گر بازار کار، اجرای دوره‌های مهارت‌آموزی و آموزش نیروی کار، تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی مهارت‌آموزی و آموزش نیروی کار، اقدامات مرتبط با تسهیل‌گری در راستای تکمیل حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش، تقویت سازوکارهای نظارتی، تحقق نتایج برنامه‌های تولید و اشتغال اختصاص یابد.

در جزء (۱۳) بند (ب) تبصره ۱۸ که حذف شد آمده بود که توزیع منابع مالی این تبصره که تصریح نشده‌ است مطابق دستورالعمل اجرائی انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *