۱۸ مدال تکواندوکاران ایران در تورنمنت‌های ترکیه و امارات

۱۸ مدال تکواندوکاران ایران در تورنمنت‌های ترکیه و امارات

تیم ملی تکواندو در پایان رقابت های پرزیدنت کاپ ترکیه به ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز رسید و گروهی دیگر از تکواندوکاران ایران نیز در تورنمنت امارات صاحب ۱۳ مدال شدند.

به گزارش سادس، رقابت‌های آزاد جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) با حضور 1126 تکواندوکار در 2 گروه بانوان و آقایان در شهر «استانبول» کشور ترکیه برگزار شد که در بخش آقایان نمایندگان ایران در مجموع صاحب 5 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

ابوالفضل زندی در وزن 54- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی در وزن 74- کیلوگرم و مهران برخورداری در وزن 87- کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند؛ ابوالفضل عباسی در وزن 87+ کیلوگرم نقره گرفت و میرهاشم حسینی در وزن 80- کیلوگرم به نشان برنز رسید.

در وزن 54- کیلوگرم، ابوالفضل زندی دور نخست، «عادل عیوض اف» از جمهوری آذربایجان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد. او در مرحله یک هشتم نهایی مقابل «میلان مول» از هلند قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر صفر پیروز  و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. زندی در یک چهارم نهایی به مصاف «دیمیتروپولوس» از یونان رفت و حریف خود را نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی رسید. زندی در نیمه نهایی 2 بر یک مقابل «دنیز» از ترکیه به پیروزی رسید و راهی فینال شد. این بازیکن در دیدار فینال مقتدرانه 2 بر صفر «گورکم پولات» از ترکیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۴- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی دور نخست استراحت کرد و در مرحله یک شانزدهم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر «احمد عبدالله» نماینده فلسطین را شکست داد. بخشی در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر «التاج غفوروف» از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله به مصاف «مارکو گولوبیک» از کرواسی رفت و با نتیجه ۲ بر یک او را شکست داد. وی در نیمه نهایی با نتیجه 2 بر صفر «استفان تاووک» از صربستان را شکست داد و به فینال صعود کرد و در فینال نیز برابر دانیل باررا از اسپانیا که مدال طلای رقابت های جهانی مکزیک 2022 را در کارنامه خود داشت با نتیجه 2 بر یک به برترب رسید و صاحب گردن آویز طلا شد.

میرهاشم حسینی در وزن ۸۰- کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر «علی اف» از جمهوری آذربایجان را شکست داد. او در مرحله یک هشتم نهایی مقابل «سینتادو» از اسپانیا، دارنده نقره جهانی در سال 2022 با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. حسینی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر «الکساندر رادوجوکوویچ» از اتریش را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله مقال «نیکولاس کاری» از آمریکا 2 بر یک شکست خورد و به مدال برنز رسید. حسینی در ابتدای راند سوم از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شد اما با همان شرایط به مبارزه ادامه داد.

مهران برخورداری در وزن ۸۷- کیلوگرم دور نخست با قرعه استراحت مواجه شد. او در مرحله  یک هشتم نهایی، «تولیوتیس» از یونان را ۲ بر صفر برد. برخورداری در مرحله یک چهارم نهایی نیز با همین نتیجه «رائول خیمنز» از اسپانیا را از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی موفق شد «طاها بیچر» از ترکیه را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد و راهی فینال شود. «مهمت دمیر» از ترکیه حریف برخورداری در فینال بود که در این دیدار حضور نیافت و ملی پوش کشورمان صاحب مدال طلا شد.

ابوالفضل عباسی در وزن ۸۷+ کیلوگرم دور نخست موفق شد «توکگوز» از کشور ترکیه را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد. او در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف «پاسکوبوزیچ» از کرواسی رفت و با نتیجه ۲ بر یک او را شکست داد و پا به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت. عباسی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر «پرز کامپوس» از اسپانیا را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت و در نیمه نهایی نیز اطلسی از ترکیه را با نتیجه ۲ بر یک برد و به فینال صعود کرد. وی در مبارزه نهایی با نتیجه 2 بر یک مغلوب شیک سیسه از ساحل عاج شد و به مدال نقره رسید.

همچنین مهدی حاجی موسایی در وزن 58- کیلوگرم، رضا کلهر در وزن ۶۸- کیلوگرم و متین رضایی در وزن 63- کیلوگرم دیگر نمایندگان ایران بودند که از دور رقابت ها کنار رفتند. 

در جریان رقابت های پاراتکواندو نیز علیرضا بخت در وزن 80- کیلوگرم طلایی شد؛ سعید صادقیان پور در وزن 63- کیلوگرم و حامد حق شناس در وزن 80+ کیلوگرم به نقره رسیدند و امیرمحمد حق شناس نیز مدال برنز گرفت.

*کسب ۱۳ مدال توسط تکواندوکاران ایران در تورنمنت امارات
پرونده رقابت های آزاد فجیره در کشور امارات، با کسب 13 نشان طلا، نقره و برنز برای ملی پوشان کشورمان در 2 گروه بانوان و آقایان بسته شد.

به گزارش سادس، رقابت های آزاد فجیره به میزبانی کشور امارات با حضور 1489 تکواندوکار در 2 بخش بانوان و آقایان برگزار شد که نمایندگان ایران در هر 2 بخش صاحب 13 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

در مجموع گروه بانوان و آقایان، علیرضا حسین پور در وزن 58- کیلوگرم، دانیال بزرگی در وزن 68- کیلوگرم، محمدحسین یزدانی در وزن 80- کیلوگرم، علیرضا نادعلیان در وزن 87+ کیلوگرم، سعیده نصیری در وزن 46- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده در وزن 53- کیلوگرم، تینا مدانلو در وزن 57- کیلوگرم و کوثر اساسه در وزن 62- کیلوگرم به مدال طلا رسیدند، نگار اسماعیلی در وزن 49- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی در وزن 73- کیلوگرم و آرین سلیمی در وزن 87- کیلوگرم نقره گرفتند و غزل سلطانی در وزن 53- کیلوگرم و نرگس میرنوراللهی در وزن 62- کیلوگرم  نیز به مدال برنز دست یافتند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *