همتی: تسهیل نشدن صدور مجوزها موجب فرار سرمایه‌ها از کشور می‌شود

 نماینده مردم شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم مصوبه مجلس مبنی بر تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار هیچ تسهیلی مشاهده نمی شود و مردم کماکان گرفتار کاغذبازی های گذشته هستند که ادامه این روند موجب فرار سرمایه‌های بیشتر از کشور می شود.

به گزارش سادس، حسن همتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه (۶ آذرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیجیان سلحشور و دلاور در هر زمان و هر جایی که لازم بود در خدمت نظام، مردم و امنیت بوده و هستند.

وی در ادامه خطاب به نمایندگان، مردم و مسئولان کشور عنوان کرد: دشمنی استکبار جهانی با نظام مقدس جمهوری اسلامی به علت وجود سیاست های مستقل، حمایت از مظلومان، ایستادگی در مقابل استکبار، خونخواران و ایستادگی پای حقوق مردم کماکان به شدت ادامه دارد. دشمنان ما چون جرات و جسارت مقابله نظامی ندارند از شیوه های جدیدتری استفاده کرده و هر روز شیوه های پیشرفته را پیش می گیرند که اغتشاشات اخیر هم جنگ ترکیبی علیه کشور و ملت ایران بود که به راه انداختند.

نماینده مردم شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم ایران با بیان اینکه میان اغتشاش و اعتراض تفاوت وجود دارد، گفت: علت بخشی از اعتراضات از عملکرد ما مدیران است و علت مسائل اقتصادی، معیشتی و وجود تبعیض و ناعدالتی است و این اعتراض به حق است و ما وظیفه داریم مشکلات و نگرانی های مردم را برطرف کنیم اما اغتشاش متفاوت است.

همتی در ادامه یادآور شد: استفاده از سلاح گرم و سرد، تخریب اموال عمومی و خصوصی، توهین به مقدسات و هدف قرار دادن نیروهای حافظ نظم و امنیت و تعدادی از مردم اعتراض نیست، بلکه مسیر براندازی محسوب می شود.

وی اظهار کرد: علیرغم مصوبه مجلس مبنی بر تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار هیچ تسهیلی مشاهده نمی شود و مردم کماکان گرفتار روندها و کاغذبازی های گذشته هستند و ادامه این روند موجب فرار سرمایه های بیشتر از کشور می شود.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: علیرغم دستور وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی هنوز بانک ها از پرداخت ها به ویژه وام های اشتغال و ازدواج خودداری می کنند و مشکلات و روندهای پیچیده ای را جلوی پای مردم قرار می دهند و به گونه‌ای روال بر همان پاشنه قبلی می‌چرخد.

همتی با بیان اینکه بازنشستگان کشور چشم انتظار همسان سازی حقوق ها هستند، گفت: لازم است اقدامات تسریعی در این رابطه انجام شود. همچنین علیرغم گذشت یک سال و بیشتر هنوز پاداش پایان خدمت معلمان پرداخت نشده و مشکلات جدی را برای آنها به وجود آورده است.

نماینده مردم شاهین دژ در مجلس در مورد مشکلات حوزه انتخابیه اش گفت: تعدادی از روستاهای حوزه انتخابیه با مشکل کم آبی مواجه هستند و علیرغم پیگیری‌ها و دریافت دستور، اقدام اساسی صورت نگرفته و از اجرای طرح محرومیت زدایی در منطقه ما خبری نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزیر میراث فرهنگی علیرغم وعده هایش در حوزه انتخابیه حضور نیافته و هیچ توجهی هم به آثار باستانی، تاریخی، صنایع دستی و صنعت فرش ندارد.

وی همچنین از کمبود پزشک متخصص و دارو انتقاد کرد و گفت: این کمبودها مردم ایران به ویژه مردم حوزه انتخابیه را به شدت دچار مشکل کرده است که امیدواریم مسئولان مربوطه به وعده های خود عمل کنند.

همتی افزود: راه های روستایی هر ساله زیرسازی می شود، اما از آسفالت آنها خبری نیست؛ چه کسی پیگیر این هزینه های بیت المال است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار مردم از دولت و مجلس ورود جدی به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است، بنابراین باید از پیگیری طرح های دست دوم و سوم پرهیز کرد و مشکلات اساسی مردم را مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *