قاچاق کالا تهاجم به فرهنگ و اعتقادات است

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: قاچاق علاوه بر ضربه اقتصادی به جامعه، تهاجم به فرهنگ و اعتقادات است چراکه وقتی کالایی از مبادی غیر مجاز وارد کشور می شود، بیکاری را افزایش داده و باعث تغییر فرهنگ و بی احترامی به قانون می شود.

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سلمان امیری” اظهار داشت: وقتی در جامعه افرادی هستند که علی رغم قبیح دانستن عمل سرقت و استفاده از کالای مسروقه،  استفاده از کالای قاچاق را مباح می دانند نیاز به آموزش و بستر سازی فرهنگی در جامعه احساس می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی دشمنان و مزدوران استکبار برای جوانان جامعه اسلامی، اضافه کرد: تهاجم فرهنگی به همراه واردات کالاهای ممنوعه مانند مشروبات الکلی، یکی از برنامه هایی است که دشمن با سوء استفاده از وضعیت اشتغال و بیکاری جوانان به خصوص مرز نشینان به آن اهمیت می دهد.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: پلیس با مجرمان حوزه قاچاق که به صورت سازمان یافته و بدون توجه به دستور ایست ماموران ایست و بازرسی مستقر در محورهای مواصلاتی اقدام به قاچاق کالاهای ممنوعه می کنند، برخوردی قهری، خشن و غیر قابل اغماض خواهد داشت.

سرهنگ امیری با بیان اینکه قاچاق کالا با افزایش تورم رابطه مستقیم دارد،  عنوان کرد: در قاچاق کالاهای غیر مجاز گرانی، نایاب شدن و افزایش تقاضا و سود آوری آن اثر شایانی دارد.

وی بیان داشت: قاچاق علاوه بر ضربه اقتصادی به جامعه، تهاجم به فرهنگ و اعتقادات است چراکه وقتی کالایی از مبادی غیر مجاز وارد کشور می شود، بیکاری را که از مهمترین دغدغه های مسئولان محسوب می شود، افزایش داده و باعث تغییر فرهنگ و بی احترامی به قانون می شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: خروج ارز از کشور، رکود اقتصادی و فلج شدن تولید و به دنبال آن بی انضباطی اجتماعی و اخلال در نظام پولی کشور از دیگر پیامدهای پدیده قاچاق است.

این مقام مسئول فرهنگ سازی در زمینه عدم مصرف کالاهای خارجی و قاچاق را وظیفه همه دستگاه ها دانست و خاطر نشان کرد: اساتید دانشگاه، معلمان و امامان جمعه و جماعات نقش موثر و ویژه ای را می توانند در آموزش و فرهنگ سازی آحاد مردم در استفاده نکردن از کالاهای غیر مجاز و قاچاق خارجی ایفا کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *