انهدام 10 باند جعل مدارک کارت پايان خدمت و معافيت در سال گذشته

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا، از شناسايي و دستگيري اعضاي 10 باند جعل مدارک مورد نياز جهت دريافت کارت هاي پايان خدمت و معافيت در سال گذشته خبر داد.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ” سردار سيد حميد صدرالسادات ”  گفت : در سال گذشته با همت و تلاش بازرسان اين سازمان ، 4 باند جعل مدارک مربوط به معافيت ها و پايان خدمت در سطح شهر تهران و 6 باند جعل ديگرنيز در ساير استان ها، شناسايي شد.

وي افزود: در سال گذشته، 89 فقره پرونده جعل از شهر تهران و 55 فقره پرونده از ساير استان ها به مراجع قضائي ارجاع شده است، که منجر به دستگيري 404 نفر درشهر تهران و 512 نفر در سطح استان ها شد .

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا، از ابطال 637 کارت معافيت و پايان خدمت که داراي فرايند جعلي بوده خبر داد و تاکيد کرد: با توجه به تدابير انديشيده شده ديگر امکان جعل کارت وجود ندارد و بيشتر تخلفات و جرايم در حوزه جعل فرايند دريافت کارت است.

 اقدامات سازمان وظيفه عمومي ناجا در سال 94

صدرالسادات با اشاره به اينکه در سال گذشته در سطح سازمان بيش از 170 مورد بازرسي صورت گرفته است، گفت: در سال 94، علاوه بر بازرسي فيزيکي، نظارت هاي سيستمي از سامانه هاي وظيفه عمومي نيز انجام  شد.

وي اضافه کرد : در سال گذشته به منظور آگاه سازي اين سازمان از شگردهاي جاعلين، سه دوره کلاس آگاه سازي با حضور 311 نفر کارکنان برگزار شد.

اين مقام ارشد انتظامي مطرح کرد : همچنين 6 جلسه ملاقات مردمي در دفتر نظارت هاي همگاني بازرسي کل نيروي انتظامي با حضور هيئت رئيسه و معاونان سازمان وظيفه عمومي برگزار ، که در اين ملاقات ها به مشکلات 2 هزار و 875 نفر به صورت چهره به چهره رسيدگي شد.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا خاطر نشان کرد: 800 پيام نيز شامل تقدير،شکايت و انتقاد از طريق سامانه 197 به سازمان وظيفه عمومي ناجا واصل شده که مورد بهره برداري قرار گرفته است.

وي در خصوص برنامه هاي سال جاري بازرسي سازمان وظيفه عمومي ناجا گفت: درصدد هستيم که برنامه هاي بازرسي سازمان وظيفه عمومي ناجا و عملکردهاي استاني را به سمت ارتقاء کيفيت سوق داده و تمرکزبيشتر برنظارت هاي سيستمي داشته باشيم، همچنين برنامه هاي پيشين با قدرت بيشتر در سال جاري ادامه مي يابد.

سردار صدرالسادات گفت : بررسي عملکرد بازرسي سازمان وظيفه عمومي ناجا در سال هاي گذشته بيانگر کيفي شدن اهداف برنامه ريزي شده بوده که اين موضوع تاثيرات مثبت زيادي در نحوه عملکرد سازمان و رضايتمندي عمومي مردم داشته است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *