تأکید بر نقش تأثیرگذار و هدفمند بازرسی / ارتقاء سلامت اداری یکی از برنامه های مهم ناجا / صیانت از کارکنان در کاهش جرایم درون سازمانی

رئیس بازرسی کل ناجا با تشریح برنامه های اولویت دار بازرسی در سال جاری بر ارتقاء سلامت اداری تأکید کرد و گفت: صیانت از کارکنان در کاهش جرایم درون سازمانی موثر است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار ” محرم مجرد” در همایش سراسری روسای بازرسی فرماندهی انتظامی استان ها و رده های تخصصی با تبریک اعیاد شعبانیه اهداف پیش رو در بازرسی ناجا را تشریح کرد.

وی با تأکید بر لزوم ترویج ارزش های انقلابی ، اسلامی و دینی در ناجا افزود: با گسترش فضای انقلابی و دینی و صیانت از ارزش های اسلامی نیروی انتظامی می تواند در پیشبرد اهداف موفق باشد .

رئیس بازرسی کل ناجا ارتقاء سلامت اداری را یکی از اولویت های ناجا برشمرد و ادامه داد: بازرسان در ارتقاء سلامت اداری نقش کلیدی و موثری دارند و توجه به روند سلامت اداری و ارتقاء این مهم باید در دستور کار بازرسان بیش از گذشته باشد.سردار مجرد بیان کرد: اتخاذ رویکرد عضویابی یکی از برنامه های اولویت دار ناجاست و گزینش هدفمند از طریق عضویابی به عنوان یکی از راهبردهای اساسی ناجا در سال جاری و سال های آتی است. بازرسی با انجام روند پیگیری و دقت در امور گزینش می تواند نقش مهمی در تحقق این امر ایفا کند.

این مقام عالی انتظامی تأکید کرد: گزینش باید بر اساس تدابیر فرماندهی ناجا و ابلاغ و تدابیر صورت گرفته ، انجام شود و معیار گزینش انتخاب براساس اصلح باشد .

سردار مجرد ارتقاء صیانت از کارکنان را یکی از اولویت های نیروی انتظامی معرفی کرد و گفت: با تشکیل قرارگاه جهادی صیانت گام های مثبتی در این راستا برداشته شده است و مجموعه بازرسی باید برنامه های هدفمندی نیز در این راستا دنبال کند چرا که صیانت از کارکنان در کاهش جرایم کارکنان بسیار مثمرثمر است.

وی تقویت مبارزه با قاچاق کالا و ارز را نیز از اولویت های راهبردی ناجا برشمرد و اشاره کرد: برای تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرارگاهی تشکیل و مجموعه بازرسی نیز به عنوان یکی از اعضای این قرارگاه باید ایفای نقش کند .

این مقام عالی انتظامی بیان کرد: تقویت و ارتقاء مبارزه با جرایم مهم و خشن  و تقویت مرزبانی از برنامه های اصلی نیروی انتظامی در سال جاری است و باید بازرسی ناجا نظارت خود را در این عرصه نیز هدفمند دنبال کند.

سردار مجرد ارتقاء معیشت کارکنان را یکی از راهبردهای ناجا دانست و مطرح کرد: بازرسی در این موضوع باید در بخش اجرای عدالت در تأمین و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان نیز نظارت داشته باشد و تحقق عدالت در توزیع امکانات رفاهی برای کارکنان از وظایف بازرسی است.

سردار مجرد باتاکید بر دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، گفت: تحقق این موضوع می تواند در افزایش روحیه و نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه کاهش تلفات جاده ای نیز از برنامه های اساسی نیروی انتظامی است عنوان کرد: این مهم در دستور کار راهور قرار گرفته است و بازرسی نیز باید بر روند چگونگی و تحقق این رویکرد نظارت داشته باشد.

وی همچنین گفت: رسیدگی به شکایاتی که از سوی شهروندان در خصوص نحوه رفتار برخی کارکنان اعلام می شود نیز از وظایف اصلی بازرسان است.

رئیس بازرسی کل ناجا در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم در پیشبرد اهداف سازمان گام های مثمرثمری برداریم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *