حمایت امام جمعه قم از اجرای طرح امنیت اخلاقی

 امام جمعه قم با اشاره به اجرای طرح امنیت اخلاقی توسط نیروی انتظامی گفت: از اجرای این طرح حمایت می‌کنیم و دستگاه‌های دیگر نیز باید نیروی انتظامی را در اجرای طرح یاری کنند.
 به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ، آیت‌الله “سید محمد سعیدی” در خطبه‌های نماز جمعه قم با بیان اینکه انسان متقی همه شئون زندگی خود را امانت الهی می‌داند، بیان کرد: جان انسان امانت الهی و متعلق به خود انسان نیست و همانگونه که انسان حق ندارد به جان و مال دیگران آسیب برساند حق ندارد که به جان و مال خود نیز آسیب برساند.

وی با اشاره به اینکه انسان باید مراقب صرف کردن عمر، مال و وقت خود بوده و در محدوده شرع حرکت کند، اضافه کرد: نباید ساعت‌ها وقت افراد پای فضاهای مجازی تلف شود.

امام جمعه قم با بیان اینکه روش‌های کفار برای خاموش کردن نور خدا متنوع و گسترده بوده است، افزود: محاصره اقتصادی، توهین و تهمت، حمله نظامی و تحمیل جنگ بر مؤمنین، تحریک عوامل داخلی و ستون پنجم و منافقین، ایجاد اختلاف و تفرقه به ویژه بین شیعه و سنی، تلاش برای ایجاد فرقه‌های دروغین در موضوع مهدویت، تقسیم سرزمین‌های اسلامی به سرزمین‌های کوچک، اشغال سرزمین قدس قبله اول توسط صهیونیست‌ها و تصرف قبله دوم توسط وهابی‌های بی‌لیاقت، ترویج فرهنگ ابتذال و رواج فحشا و منکرات از اقدامات صورت گرفته برای خاموش کردن نور اسلام است.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام بدانند که راه به جایی نخواهند برد و خداوند با ظهور حضرت مهدی(عج) نور خود را تمام کرده و بساط کفر و استکبار برچیده خواهد شد.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه یکی از مصادیق تقوا، رعایت تقوا در فضای مجازی است، اظهار کرد:‌ کسانی که به جواز شرعی و قانونی نشر یک مطلب دست نیافته‌اند باید از انتشار آن خودداری کنند.

وی با اشاره به ۲۶ اردیبهشت سالروز اشغال فلسطین و اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس بیان کرد: ‌این اشغال با توطئه انگلستان حیله‌گر صورت گرفت و بلافاصله از طرف آمریکا و شوروی به رسمیت شناخته شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۶۸ سال است که فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها در خصوص این اشغال ننگین مبارزه و مذاکره می‌کنند گفت: در طول این مذاکرات جز تحقیر، آزار، شکنجه و اشغال سرزمین‌های بیشتر و توسعه شهرک‌های صهیونیست نشین عاید فلسطینی‌ها نشد.

امام جمعه قم ادامه داد: آمریکایی‌ها در این مذاکرات به منافع صهیونیست‌ها توجه داشته و کمترین توجهی به منافع فلسطینی‌ها نداشتند. نمونه دیگر اعتماد به آمریکا قذافی است ، وقتی که تسهیلات اتمی کشورش را به آمریکا داد، تحریم‌ها چند برابر افزایش یافت و خودش گرفتار ذلت و خواری شده و در نهایت کشته شد و امروز هم لیبی وضعیت نابسامانی دارد.

وی تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل به هیچ وجه به تعهدات خود پایبند نیستند و غربی‌ها هم در برابر تعهدات خود با توجه به موضع آمریکا، نصفه و نیمه عمل می‌کنند.

آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه ۲ میلیارد دلار از اموال کشور به سرقت رفته و تحریم‌های جدید علیه ایران وضع شده است، گفت: این شرایط نتیجه اعتماد به دولتی است که اساس آن بر پایه ظلم، برده کشی، قتل و غارت بنا نهاده شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران در مذاکرات به دنیا ثابت کرد که از موضع عزت، قدرت و حکمت اهل مذاکره هستیم و با دنیا تعامل می‌کنیم، افزود: ایران اسلامی اثبات کرد که اهل درگیری و شروع کننده جنگ نبوده و نخواهد بود و راه منطق را طی می‌کند و به هر کشور و دولتی که به ما احترام بگذارد، احترام می‌گذارد و مذاکره کنندگان با این روند فضای مسموم که علیه ما در دنیا شکل گرفته بود را شکستند.

آیت الله سعیدی ادامه داد: آمریکایی‌ها در برابر حسن نیت مسئولان ما سرقت اموال، وضع تحریم‌های جدید و ادامه تبلیغات اسلام هراسی و ایران هراسی را دنبال کردند و منطق آنها این گونه نیست که حقی را به کشور ضعیف بدهند.

امام جمعه قم با اشاره به اوضاع کشور سوریه خاطرنشان کرد: کشورهای مزدور و خائن منطقه با حمایت آمریکا و صهیونیست‌ها چندین هزار نفر از مردم مظلوم این کشور را کشته و زیرساخت‌های این کشور را تخریب کرده‌اند و بر خلاف همه موازین کشورهای دنیا می‌گویند که بشار اسد نباید رئیس جمهور سوریه باشد.

وی با اشاره به حمایت ایران اسلامی، حزب‌الله و فاطمیون از ارتش سوریه بیان کرد: پیروزی‌های ارتش سوریه در برابر دشمنان به خاطر همراهی‌های ما بوده است و در روزهای اخیر هم در پی خیانت آمریکایی‌ها شاهد به شهادت رسیدن فرزندانی از لشکر مازندران بودیم.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه به صراحت اعلام می‌کنیم که به آمریکایی‌ها هرگز اعتماد نداشته و نخواهیم داشت، اظهار کرد: از مسئولان انتظار داریم از رفتاری که دشمن را به طمع می‌اندازد خودداری کنند.

امام جمعه قم با اشاره به اجرای طرح امنیت اخلاقی توسط نیروی انتظامی افزود: از اجرای این طرح حمایت می‌کنیم و دستگاه‌های دیگر نیز باید نیروی انتظامی را در اجرای طرح یاری کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به سنگ‌اندازی حکام سعودی در مسیر اعزام زائران ایرانی به مراسم حج بیان کرد: آل ‌سعود نشان داد که توان و لیاقت مدیریت حج را ندارد. مراجع عظام تقلید نیز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فتوای خود را درباره حج در شرایط فعلی بیان کردند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *