باید تبعات قانون گریزی به مردم اطلاع رسانی شود

 فرمانده انتظامی استان گفت: سال گذشته با تلاش، همکاری و تعاملی که با دستگاه های مختلف صورت گرفت شاهد کاهش هشت درصدی تلفات تصادفات بودیم.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار  ” ایرج کاکاوند” در دومین کمیسیون تحول راهور با بیان اینکه طی دو سال گذشته شاهد کاهش تصادفات در استان بودیم یکی از اولویت های مهم سال جاری را کاهش تلفات حوزه راهور و پلیس راه عنوان کرد و افزود: نقش سایر ادارات که در حوزه ترافیک سهم دارند مهم است و باید با همکاری همه ارگان های دخیل در امر ترافیک، زیرساخت ها کامل شود.

سردار کاکاوند با بیان اینکه باید مشکلات ساختاری در این زمینه رفع شود، به همدلی و همراهی خوب ادارات دخیل در این امر با پلیس اشاره کرد و افزود: فرهنگ سازی در این زمینه مهم است و باید تبعات قانون گریزی به مردم اطلاع رسانی شود.

فرمانده انتظامی استان یزد به نقش مهم رسانه ها به خصوص صدا و سیما در زمینه آگاه سازی اشاره کرد و افزود: باید با آموزش، آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم، درونی کردن رفتارهای ترافیکی انجام پذیرد.

کاکاوند با اشاره با اینکه در مجموع، تلفات تصادفات در سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد کاهش داشته است یکی از دغدغه های اصلی مردم را امنیت آمد و شد دانست و افزود: یکی از وظایف و ماموریت های مهم ما، حوزه پلیس راه و راهور است.

این مقام ارشد انتظامی استان در ادامه، به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری(مدظله) در دیدار اخیر با فرماندهان ناجا در این خصوص تاکید بر کاهش تلفات تصادفات اشاره کرد و گفت: ما باید با دنبال کردن برنامه های ویژه، در تحقق این ماموریت مهم گام برداریم.

سردار کاکاوند بر اعزام و انجام گشت ها به صورت هدفمند و موثر در حوزه ماموریت ها تاکید کرد و افزود: ما باید با حضور موثر، مانع از بروز تخلف و تصادفات شویم و نگاه ما باید نگاه پیشگیری از تصادفات از طریق حضور موثر و درونی کردن رفتارهای ترافیکی از طریق آموزش و فرهنگ سازی باشد.

فرمانده انتظامی استان یزد در پایان با بیان اینکه در حوزه ارائه خدمات، باید تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات به مردم و جلب رضایت آنها به کار ببریم گفت: وظیفه ما خدمت بی منت به مردم است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *