اقتدار پلیس در سایه اعتماد شهروندان

فرمانده انتظامی استان گفت: اقتدار پلیس در سایه اعتماد شهروندان به دست می آید و این اعتماد به نوع برخورد با شهروندان و رعایت حقوق آنان بستگی دارد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “محسن خانچرلی” در حاشیه بازدید از ساختمان شماره دو پلیس امنیت عمومی و سالن مراجعات اداره گذرنامه با اشاره به این که خدمت رسانی به شهروندان از مهمترین وظایف نیروی انتظامی است، بیان داشت: رعایت حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع، ارائه خدمات مضاعف به مردم، موجب ارتقاء شأن و منزلت پلیس در سطح جامعه است.

وی افزود: حضور پلیس در جامعه تداعی کننده وجود امنیت و پلیس با رفتار و گفتار اسلامی خود، الگویی برای سایر مردم است.

سردار خانچرلی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع و حفظ حریم شهروندان، اظهار داشت: اعتماد مردم به پلیس، زمانی محقق می شود که مردم، آرامش و احساس امنیت را به طور ذهنی و فکری درک کنند.

فرمانده انتظامی استان، ادامه داد: ماموریت های نیروی انتظامی، متفاوت از سایر نیروهای مسلح است و ماهیتی اجتماعی دارد، بدین لحاظ که کارکنان این نیرو به صورت مستمر و مستقیم در تماس و ارتباط با اقشار مختلف مردم قرار دارند و رفتار، گفتار و عملکرد آنان تحت ذره بین نظارتی مردم است، از این رو کارکنان باید با ارائه رفتاری حسنه، نمونه و نمادی شایسته برای پلیس کشور اسلامی ایران باشند.

این مقام ارشد انتظامی، برقراری عدالت اجتماعی را یکی از مهم ترین و اساسی ترین نقش های پلیس در جامعه عنوان کرد و افزود: اقتدار پلیس در سایه اعتماد مردم به دست می آید و این اعتماد به نوع برخورد با شهروندان و رعایت حقوق آنان بستگی دارد.

سردار خانچرلی با بیان این که برقراری و حفظ امنیت اجتماعی، برخورد قاطعانه با مجرمان در جهت ارتقاء احساس امنیت و آسایش شهروندان از مأموریت های ذاتی و مهم پلیس به شمار می رود، اضافه کرد: رفتار شایسته ماموران ضمن احترام متقابل، زمینه ساز جلب اعتماد عمومی به پلیس و موجب دستیابی به این هدف خواهد شد.

وی ادامه داد: ما هر کاری که می کنیم و هر زحمتی که متحمل می شویم برای مردم و به خاطر مردم است و خود ما از مردم و برای مردم هستیم.

 

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان تاکید کرد: باید احترام به مردم و رعایت حقوق شهروندی را در سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و با مردم با متانت و خوشرویی رفتار کنیم تا مردم از ما راضی باشند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *