نقش بی بدیل رسانه در انتقال خواست مردم از مسئولان

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یکی از کارکردهای بسیار مهم و تاثیرگذار رسانه را ارتقاء امنیت اجتماعی در جامعه برشمرد و گفت: رسانه ها در انتقال خواسته های مردم به مسئولان، نقش بی بدیلی را ایفا می کنند.

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمدرضامزیدی” در بازدید از سایت خبری “یزدفردا” ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با بیان این موضوع که رسانه رکن چهارم “دموکراسی” است خارطرنشان کرد: انتقال دغدغه و نگرانی مردم به مسئولان از کارکردهای مهم رسانه است.

وی، یکی از کارکردهای اصلی رسانه­ها را آموزش، اطلاع­رسانی، نظارت بر عملکرد مسئولان و همچنین پل ارتباطی مردم و آنان برشمرد و اضافه کرد: انتقال درخواست های مردم از پلیس، یکی دیگر از کارکردهای بسیار مهم و تاثیرگذار رسانه در ارتقاء امنیت اجتماعی جامعه است.

مزیدی، انتقال موضوعات مختلف جامعه به پلیس را یکی از اقدامات مطلوب رسانه­ها بیان کرد و گفت: اطلاع رسانی در حوزه امنیت، یکسری ظرافت هایی دارد که باید به آن توجه شود.

سرهنگ مزیدی افزود: کارکرد یک رسانه صرفا انتقال خبر نیست بلکه خبر باید دارای تحلیل و پیام آموزشی باشد تا به احساس امنیت ­-که از امنیت مهمتر است- خدشه وارد نشود.

در ادامه “حسین جلالی” مسئول سایت خبری “یزدفردا” ضمن قدردانی از تعامل و همکاری بسیار مطلوب پلیس یزد با اصحاب رسانه گفت: حضور مسئولان انتظامی در سایت خبری و دیدار آنها با اصحاب رسانه نشانگر این است که اهمیت موضوع خبر و اطلاع رسانی برای پلیس بسیار مهم است.

وی ادامه داد: برخی اخبار در جامعه شایع می­شود که اطلاع رسانی صحیح، دقیق و سریع آن به مردم در ارتقاء احساس امنیت و همچنین برطرف کردن نگرانی آنها مهم است.

جلالی در پایان افزود: دریافت اخبار صحیح و درست از مراکز اطلاع رسانی بسیار مهم است و شهروندان باید به این مطلب توجه داشته باشند به اخبار و شایعاتی که از منابع غیر رسمی دریافت می کنند توجه نکرده و به این موضوعات دامن نزنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *