اعضای باند سارقان به ۶۰ فقره سرقت قطعات و محتویات خودرو اعتراف کردند

 فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو و کشف ۶۰ فقره سرقت در عملیات کارآگاهان پلیس در “اراک” خبر داد.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبر یپلیس سرهنگ “کیومرث عزیزی” در بیان جزئیات این خبر گفت: از چندی پیش گزارش هایی از سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ شهر اراک اعلام می شد که در برخی از موارد سارقان با شکستن شیشه خودروهای فاقد سرنشین، اقدام به سرقت از آنها می کردند.

وی افزود: بلافاصله بررسی تخصصی پرونده های سرقت به پلیس آگاهی استان ارجاع و تیمی مجرب از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، مامور رسیدگی به پرونده ها شد.

این مقام ارشد انتظامی، اضافه کرد: تحقیقات فنی و تخصصی پلیس در این زمینه همچنان ادامه داشت تا این که سرانجام در چند روز گذشته، کارآگاهان پلیس، سه سارق سابقه دار را در این خصوص شناسایی کردند.

وی با اشاره به عملیات دستگیری سارقان گفت: با ادامه بررسی ها، محل اختفای سارقان شناسایی شد و در بستر عملیات هایی هدفمند هر سه سارق دستگیر شدند و از مخفیگاه آنان هشت دستگاه ضبط خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد و متهمان را برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی منتقل کردند.

سرهنگ عزیزی، خاطر نشان کرد: در بازجویی های اولیه، متهمان منکر هر گونه نقشی در سرقت ها شده بودند که با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، سرانجام لب به اعتراف گشودند و به ۶۰ فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در شهر اراک اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: تا کنون ۳۰ نفر از شاکیان پرونده های مذکور شناسایی شده اند و تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال پیگیری است.

سرهنگ عزیزی خاطر نشان کرد:‌ در ادامه تحقیقات پلیس، فردی که خریدار اموال سرقتی بود نیز شناسایی شد و پرونده متهمان برای برخورد قانونی با آنان در دستگاه قضائی در حال رسیدگی است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *