حاج علی انسانی : مباهله مباهات اسلام و شیعه است/ انیمیشن و فیلم مباهله ساخته خواهد شد

حاج علی انسانی گفت: در یک مجلسی بحث مباهله پیش‌آمد با خودم گفتم چرا این ماجرای عظیم و افتخار آمیر باید انقدر مغفول مانده باشد به‌گونه ای که بسیاری از شیعیان حتی اسم این روز به گوششان نخورده است حالا کودکان و نوجوان که جای خود دارد .

مباهله مباهات اسلام و شیعه است

به گزارش خبرنگار فرهنگی سادس ، استاد علی انسانی در رابطه با مغفول ماندن روز مباهله گفت : در یک مجلسی بحث مباهله پیش‌آمد با خودم گفتم چرا این ماجرای عظیم و افتخار آمیر باید انقدر مغفول مانده باشد به‌گونه ای که بسیاری از شیعیان حتی اسم این روز به گوششان نخورده است حالا کودکان و نوجوان که جای خود دارد .
وی ادامه داد : سعی کردیم جلساتی بزرگی را برگزار کنیم ابتدا چندسالی در هیئت لباس فروشان بودیم که مکان جوابگوی تعداد حضار نبود به همین دلیل چندسالی در سرچشمه برگزار کردیم که خدارا شکر با استقبال خوبی مواجه شدیم و اگر کرونا نبود این دوسال هم وقفه نمی‌افتاد.
این استاد و شاعر آیینی گفت: از شاعران بسیاری دعوت کردیم که در باب این روز شعر بگویند بعضا افردا شاعر آیینی هم نبودند منتهی شعر عالی در باب این روز سروده‌اند انشالله شعرها خوانده می‌شود و اگر خدا بخواهد چاپ هم می‌شود.
حاج علی انسانی در توضیح روز مباهله گفت : مباهله مباهات اسلام و شیعه است ، جنگی بی سلاح است ؛ نبرد شرافت با اشرافیت ؛ نبرد بدعت با حقیقت و نبردی است که جنگی انجام نشده‌است اما اثرات آن بسیار بالاتر از هرجنگی بود و عظمت اسلام را نشان داد .

 

انیمیشن و فیلم سینمایی مباهله ساخته خواهد شد

وی با تشکر از صداوسیما و شهرداری که برای روز مباهله اعلام آمادگی کرده‌اند گفت: مجلس ما کاملا مردمی است اما برای آشنایی مردم با روز مباهله بنر های خیابانی تاثیر بسزایی دارند البته که سازمان تبلیغات اسلامی هم به میدان آمده است و ۴۰ مجلس در تهران و ۴۰۰ مجلس در شهرستانها برگزار خواهد کرد و انشاالله هدف بالاتر ما ساخت انیمیشن و فیلم مباهله است که محقق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *