کاهش ذخایر و تعدیل درآمد ۴ بانک مشمول اصل ۴۴/ زمان انتشار اطلاعات”وبملت”

مدیرعامل بانک ملت با اعلام اینکه ۴ بانک مشمول اصل ۴۴ درحال اعمال تعدیل جدید با کاهش ارقام کسری ذخایر در صورت های مالی هستند از ارسال صورت های مالی بانک ملت به سازمان بورس برای انتشار در کدال خبر داد.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری اخبار بانک، هادی اخلاقی، با بیان اینکه امروز صورت های مالی بانک ملت بر اساس آخرین توافق صورت گرفته با بانک مرکزی به سازمان بورس اعلام می شود، از انجام تعدیل های جدید در صورت های مالی بانک ملت و سایر بانک ها خبر داد و به به سنا گفت: در بدو ماجرا قرار بود بانک ها صورت های مالی خود را در سال جاری با رعایت IFRS اعمال کنند که بر این اساس بانک مرکزی برای ما و بسیار از بانک ها کسری ذخایری اعلام کرد. این کسری ذخایر شامل چند قلم و همراه با ابهام بعضی از این اقلام همراه بود.

وی ادامه داد: رفع این ابهامات زمان مناسبی را در اختیار دولت و بانک مرکزی قرار داد تا این مسأله با ارائه مستندات و اقداماتی که باید توسط مبادی ذی ربط ارائه می شد، رفع شود. در نهایت کسری ۳ هزار میلیارد تومانی ذخایر بانک ملت مورد بازنگری قرار گرفت و تعدیل شد.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از تغییر صورت گرفته در کسری ذخایر و تعدیل ها، بانک مرکزی درخواست کرد تمام موارد مطرح شده فی مابین طرفین در صورت های مالی اعمال شود بنابراین با توجه به تغییر در کسری ذخایر و تعدیل ها، اجازه داده شد که برخی تعدیل ها اعمال نشود.

اخلاقی با بیان اینکه هم اکنون صورت های مالی جدید در حال تهیه است و تا پایان امروز آماده و به سازمان بورس اعلام می شود، خاطر نشان کرد: با اعمال های جدید صورت گرفته در صورت های مالی وضعیت با آنچه از بدو امر که به انجام آن اصرار می شد، تغییر کرده و طی چند روز آینده صورت های مالی جدید در سامانه کدال منتشر می شود.

وی درباره روند و چگونگی توافق با بانک مرکزی توضیح داد: بانک مرکزی از بانک ملت خواسته بود که ۳ هزار میلیارد تومان کسری ذخایر را در صورت های مالی خود اعمال کند اما از آنجایی که در برخی اقلام بر اساس مستندات و مدارک بانک، ضرورت به توجه و بازبینی در این خصوص وجود داشت، طی ارسال مدارک تغییر در رقم ذخایر و تعدیل هایی که پیش از این به بانک تکلیف شده بود مورد پذیرش قرار گرفت. بر همین اساس اجازه کاهش در رقم کسری ذخایر و تعدیل ها داده شد.

وی تصریح کرد: همه این تغییرات هم اکنون انجام شده و امروز در اختیار سازمان بورس قرار می گیرد. امیدواریم تا دوشنبه نیز تأییدیه سازمان حسابرسی برای EPS گرفته شود. بر این اساس بعید می دانیم مشکلی برای بازگشایی نماد وجود داشته باشد.

اخلاقی تأکید کرد: سایر بانک های موضوع اصل ۴۴ نیز وضعیت مشابه بانک ملت را دارند و تعدیل های جدید آنها نیز در حال اعمال در صورت های مالی است. بنابراین مانع دیگری برای بازگشایی نماد بانکی ها وجود ندارد و با شرایط جدید بانک های اصلی ۴۴ی می توانند در این هفته با مجوز سازمان بورس باز شوند.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هزینه 10 درصدی هر دلار در زمان تحریم

ش دی ۱۸ , ۱۳۹۵
مدیرعامل بانک تجارت می گوید، پیش از اجرای برجام، ارتباطات بانکی در عمل قفل و حساب بانک های ایرانی مسدود بود که نتیجه آن کند شدن روابط بانکی و افزایش هزینه نقل و انتقاللات پول بود. به گزارش سادس به نقل از اخبار بانک، گشایش و تسهیل روابط بین المللی […]