لایحه حمایت از محیط‌بانان هفته آینده در صحن دولت بررسی می‌شود


معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در مراسم تجلیل از خانواده شهدای محیط‌بان اخیر استان هرمزگان، گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان ضمن تکمیل، در هفته آینده تقدیم صحن دولت می شود که یکی از مواد آن اشد مجازات برای ضاربان محیط‌بان و تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های متخلفین است.

به گزارش سادس، طی مراسمی با حضور سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت ، حقوقی و امورمجلس، طالقانی مدیر کل پشتیبانی و حسینی مدیرکل اموراداری سازمان حفاظت محیط زیست، وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان، معاون اداره کل بنیاد شهید استان، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان وسایر روسای ادارات داخلی، در سالن اجتماعات این اداره کل با هدای لوح تقدیری از خانواده شهدای اخیر محیط‌بان هرمزگان (شهیدان هرمزی ودهقانی) تجلیل شد.

سید محمد مجابی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خانواده‌های شهدای محیط‌بان استان هرمزگان افزود: شهادت مبحث پیچیده  معامله خالق و مخلوق است و البته غم از دست دادن عزیزان برهمگان سخت می‌باشد. اما وقتی انسان بانگاه متعالی خود به درجه و مقام شهادت بنگرد و درجه ایثار را درک کند بطورحتم به آرامش خواهد رسید .
وی ادامه داد: ۲۰ در صد از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست جانباز ، ایثارگر ، آزاده وفرزند شاهد هستند. نگاه محیط‌بانان به موضوع شهادت نگاه اعتقادی است و در کار خود علاقمند و عشق می‌ورزند. خدا را شاکریم که محیط‌بانان سازمان حفاظت محیط زیست مورد احترام وتقدیر جامعه هستند و می‌دانیم که این عزت به‌راحتی بدست نیامده است بلکه با رشادت‌ها ودلاوری‌های محیط‌بانان وبه واسطه خلوص نیت آنها در کار خود بدست آمده است .
معاون توسعه مدیریت، حقوقی وامور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: دولت یازدهم همواره توجه خاصی به مسئله محیط زیست دارد و شخص رییس جمهور رسیدگی به مسائل  محیط زیست کشور را در اولویت کار دولت از همان آغاز دولت تدبیر وامید قرار داده است که از اقدامات مهم در این خصوص ابلاغ حقوق شهروندی که چندین بند آن به مسئله محیط زیست پرداخته شده است، می‌باشد.
وی از دیگر اقدامات سازمان را  تبدیل وضعیت ۵۰۰ نفراز  محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست از   قراردادی به  پیمانی ذکر کرد و افزایش سختی کار محیط بانان را از دیگر اقدامات دولت عنوان کرد .
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شهادت سه محیط‌بان کشورمان در اوایل سال جاری، توجه دولتمردان به مسئله حمایت از محیط‌بان را بیشتر کرد، افزود: در همین راستا، لایحه حمایت از محیط‌بانان ضمن تکمیل، در هفته آینده تقدیم صحن دولت می‌شود که یکی از مواد آن اشد مجازات برای ضاربان محیط‌بان وتسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های تخلف در حوزه شکار و صید و ابطال جواز سلاح متخلفین و گرفتن سلاح از آنان است .
مجابی همچنین از مدیرکل دادگستری استان و مدیرکل بنیاد شهید استان هرمزگان درخصوص احراز شهادت شهیدان هرمزی و دهقانی و رسیدگی به پرونده مذکور تقدیر و تشکر کرد.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در این مراسم خانواده شهیدان دهقانی و هرمزی نیز در سخنانی از حمایت های سازمان حفاظت محیط زیست و زحمات دکتر مجابی و مجید وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان درخصوص پیگیری‌ها  و تلاش‌های مجددانه آنها در مباحث اداری و قضایی تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *