سرپرست بیمه‌های سلامت وزارت رفاه: انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت چاره‌ کار نیست


سرپرست دفتر بیمه های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به اینکه طبق اساسنامه سازمان بیمه سلامت، شورای عالی رفاه زیر مجموعه این سازمان است گفت: بر اساس ساختار وزارت رفاه و قانون برنامه پنجم توسعه محل استقرار دبیرخانه شورای عالی بیمه، وزارت رفاه است.

دکتر میکاییلی در گفت و گو با سادس، درباره مصوبه امروز مجلس مبنی بر انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، اظهار کرد: در حوزه سلامت با مشکلات بسیاری روبرو هستیم اما بخش مهمی از آن به وزارت بهداشت به عنوان تصمیم گیرنده و ارائه دهنده خدمت مرتبط است و در این حوزه شاهد هدرفت منابع هستیم و صرفا مشکلات به عدم توانایی بیمه های پایه باز نمی گردد.

وی افزود: رفتن بیمه سلامت به وزارت بهداشت چاره کار و رفع کننده مشکلات سلامت نیست اما مجلس تصمیم گیری کرده و همه ملزم به قبول آن هستیم.

سرپرست دفتر بیمه های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به اینکه گفته می شود طبق اساسنامه سازمان بیمه سلامت، شورای عالی رفاه زیر مجموعه این سازمان است گفت: بر اساس ساختار وزارت رفاه و قانون برنامه پنجم توسعه محل استقرار دبیرخانه شورای عالی بیمه، وزارت رفاه است و اینکه بندی از آن قانون جزو وظایف یک سازمان باشد دلیل نمی‌شود که محل استقرارش نیز همانجا باشد. این موضوع به صراحت در قانون آمده است.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *