"بیمه‌" وسیله کار وزارت بهداشت است/با انتقال بیمه‌ها، امور سلامت بهتر اداره می‌شود


وزیر اسبق بهداشت با اشاره به مصوبه امروز مجلس مبنی بر انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، تاکید کرد: بیمه درمانی کشور نیاز با بازخوانی دارد.

دکتر ایرج فاضل در گفت‌وگو با سادس، در  خصوص انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، اظهار کرد: من با انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت موافقم؛ چرا که یکی از بزرگترین مشکلات بخش سلامت، بیمه ناتوان و ناکارآمدی است که در کشور داریم؛ این بیمه‌ها نه تعهدات خود نسبت به بیمارستان‌ها را انجام می‌دهند و نه نسبت به بیماران. در عین حال بدهکاری‌های بسیار طولانی و غیرقابل قبولی دارند.

وی تاکید کرد: بیمه درمانی کشور نیاز به بازخوانی دارد. نیاز به بیمه‌ای داریم که مشکل مردم را حل کنیم. وزارت بهداشت متولی سلامت است و اگر بیمه هم در اختیار او باشد، وزارت بهداشت بهتر می‌تواند این حوزه و امور سلامت را اداره کند. در این صورت اختلافات فعلی نیز که بسیار مزاحم است، از بین می‌رود.

فاضل در ادامه، تاکید کرد: این نظر را که با انتقال بیمه به وزارت بهداشت، خریدار و فروشنده خدمت یک نفر می‌شود و در نتیجه می‌تواند مشکل ساز باشد را قبول ندارم. در  حال حاضر وزارت بهداشت خدمات سلامت را ارائه می‌دهد ولی پرداختی از سوی بیمه‌ها صورت نمی‌گیرد. الان پزشکانی هستند که بیش از چندین ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند؛ به نظر من این وضع قابل ادامه نیست.

وزیر اسبق بهداشت، این تصمیم را باعث اضافه شدن بار مسئولیت‌های وزارت بهداشت ندانست و افزود: با جدا کردن این بخش‌ها، موضوع بار اضافی مسئولیت‌های وزارت بهداشت حل نمی‌شود، بلکه بیمه، وسیله کار وزارت بهداشت است وانجام آن راتسهیل می‌کند.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *