انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران مجوز فعالیت ندارد

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مجوزی برای فعالیت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران صادر نشده، گفت: تا زمان برطرف نشدن ابهامات مجوزی صادر نمی‌شود.

به گزارش سادس به نقل از باشگاه خبرنگاران تسنیم علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی  از پیگیری‌های مجلس درباره تشکیل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران خبر داد و گفت: در تماس تلفنی که با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران داشتم ابهاماتی که در نحوه شکل‌گیری این انجمن وجود داشت را گوش زد کردم.

وی با بیان اینکه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در حال پیگیری این موضوع است، ادامه داد: در این گفت‌وگو مقرر شد مدارک، مستندات و همچنین ابهاماتی که وجود دارد بررسی و گزارشی ارائه شود و سپس در چند روز آینده نشست حضوری مشترکی در این باره برگزار شود.

رئیس خانه کارگر ایران با بیان اینکه تاکنون مجوزی برای فعالیت رسمی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران صادر نشده، گفت: تا زمانی که ابهامات، اسناد و مدارک موجود بررسی نشود، مجوزی برای این انجمن صادر نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، در پی فشار و لابیهای گسترده چهره‌های سیاسی انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران و اقدامات غیرقانونی متعدد این افراد برای بازگشایی انجمن منحله با پوسته‌ای جدید، روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور برخی افراد با گرایشات خاص فکری و سیاسی و با حضور تعداد معدود از فعالان این حوزه، نشستی به اسم مجمع مؤسسان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران برگزار شد و با وجود صراحت «قانون کار» مبنی بر غیرقانونی بودن تشکیل چنین مجمعی در صورت وجود انجمن صنفی قانونی با همین نام، این چهره‌ها تلاش خود برای تشکل این انجمن را به کار بستند.

این چهره‌ها از طریق همفکران و سرشاخه‌های خود در مناصب دولتی، این بار با اعمال فشار و هجمه گسترده به وزارت کار، روز دوم دی ماه جاری در نهایت اسامی هفت نفر را به‌عنوان اعضای منتخب و هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران معرفی کردند.

این افراد در حالی اقدام به برگزاری نشست اخیر خود کردند که بر اساس ماده ۱۳۱ قانون کار و ماده ۱۵ امکان ثبت دو انجمن در یک صنف واحد در یک جغرافیا وجود ندارد و در حال حاضر با توجه به اینکه «انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران» همچنین «انجمن صنفی خبرنگاران تهران» از سال ۹۰ با برگزاری انتخابات رسمی و قانونی، تأسیس شده و مشغول به فعالیت است، این اقدام اخیر با همراهی و همداستانی چهره‌های سیاسی و مسئله‌دار انجمن منحله روزنامه‌نگاران، از هیچ محمل و تکیه‌گاه قانونی برخوردار نیست.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *