آیت‌الله مکارم شیرازی: رئیس جمهور برای مشکلات “فضای مجازی” تدبیری داشته باشد

  1.  مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه مسئله اصلاح فضای مجازی درد بی درمان نیست، گفت: رئیس‌جمهور باید برای معضل و مشکلات فضای مجازی تدبیر اساسی داشته باشد.

به گزارش سادس آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در شبستان مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به مخاطرات فضای مجازی اظهار داشت: بلوغ زودرس در نوجوانان یکی از مشکلات ناشی از فضای مجازی است و خویشتن‌داری تنها راه مقابله با فضای مجازی نیست؛ مسئولان باید به فکر اصلاح این فضا باشند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور باید برای معضل و مشکلات فضای مجازی تدبیر اساسی داشته باشد افزود: مشکلات زیادی با فضای مجازی ارتباط پیدا کرده است، جمهوری اسلامی دشمن زیادی در دنیای امروز دارد هر چه دولت‌های استکباری وجود دارد ما را مزاحم منافع نامشروع خود می‌دانند و آن‌ها هم از این فضا استفاده می‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه به مسئله گورخواب‌ها اشاره کرد و گفت: اخیراً داستانی درباره گورخواب‌ها در رسانه‌ها منتشر شد که در فضای مجازی غوغایی به راه انداخت در حالی که بر اساس آمار موجود در آمریکا صدها هزار کارتن‌خواب است و برخی کنار فاضلاب‌ها اقامت دارند از آنها حرفی گفته نمی‌شود اما وقتی این خبر منعکس شد همه جا غوغا می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه مسئله اصلاح فضای مجازی درد بی درمان نیست، عنوان کرد: این فضا درمان دارد اما عزم جدی می‌خواهد که آن را درمان کنند، این مسئله هزینه زیادی ندارد اما سرنوشت جامعه در گرو رسیدگی به این مسئله است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه در کنار همه مسئولان نهادهای قضایی نیز باید در این زمینه همکاری کنند گفت: برخی وزرا گفته بودند مفاسد ناشی از فضای مجازی ۷ درصد است که نشان می‌دهد یا فضای مجازی را ندیدند و یا می‌خواهند آن را توجیه کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه عنوان کرد: گناه اثرات مادی نیز دارد که افراد گناهکار روزی‌شان کم یا در راه ناخوشایند مصرف می‌شود،مهم‌ترین چیزی که می‌تواند قضا و قدر را تغییر دهد دعا است.

وی با بیان اینکه دعا سبب ایجاد روحانیت و نورانیت در انسان می‌شود افزود: دعا مربی، تربیت‌کننده و بازدارنده از گناه است؛ نیکوکاری عمر انسان را زیاد می‌کند که دارای دو اثر طبیعی و الهی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه انسان نیکوکار در اثر انجام اعمال نیکو آرامش دارد خاطرنشان کرد: خداوند خطرات را از انسان نیکوکار دور و اسباب طول عمر را برای وی فراهم می‌کند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *