کلاهبرداری شرکتی با ۹۰ شاکی در کرمان

رئیس پلیس آگاهی استان از کشف کلاهبرداری توسط شرکتی غیر قانونی با ۹۰ نفر شاکی خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ،سرهنگ “یدالله حسن پور” در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: امروزه مبارزه ماموران پلیس با جرایم غیر فیزیکی از قبیل کلاهبرداری،جعل و فریب از اهمیت ویژه برخوردار است که در این راستا ماموران آگاهی با رصد پیوسته فضای مجازی از فعالیت غیر قانونی شرکتی که با وعده های بی اساس مبادرت به استخدام افراد برای خرید و فروش فیلتر هوای معیوب و غیر استاندارد خودرو می کرد،با خبر شد.

وی با اشاره به این که تا کنون ۹۰ نفر از مالباختگان شناسایی و از فعالیت این شرکت به مقامات قضایی شکایت کردند، افزود:اعضای این باند ۴ نفره با وعده اعطا نمایندگی خط تولید محصول ،موفق با اخذ مبالغ زیادی از مشتریان شده بودند که با هماهنگی مقام قضائی سه میلیارد ریال ازاین مبالغ به مالباختگان بازگردانده شد که تحقیقات با اقدامات فنی و اطلاعاتی پلیس برای دستگیری این متهمان ادامه دارد.

حسن پور در ادامه از دستگیری دو نفر و کشف ۱۰فقره سرقت خودرو پراید در شهرستان خبرداد و گفت:سارقان در بازجویی های فنی و تخصصی پلیس به بزه انتسابی اعتراف کردندو۶ خودرو با شناسایی مالباختگان در اختیار آنان قرار گرفت.

وی در تشریح عملیاتی دیگر گفت:پرونده ای با موضوع سرقت از رانندگان خودروی وانت بار ،توسط یک مشتری حمل اثاثیه به پلیس آگاهی واصل شد که ماموران این پلیس با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی، یک نفر را در این رابطه شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر کردند و بعد از اعتراف وی وجوه به سرقت رفته ، از متهم کشف و به مالباختگان بازگردانده شد.

 این مقام انتظامی با تاکید به اهمیت مبارزه مداوم با توزیع کلای قاچاق در سطح استان و اشاره به اثرات مخرب آن بر تولیدات داخلی، بیان داشت:با توجه به موقعیت جغرافیایی استان کرمان و همجواری با استان های جنوبی و شرقی، اقدامات پلیس در راستای مبارزه با کالای قاچاق به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان با ارائه گزارشی از کشف هفت محموله کالای قاچاق به ارزش ریالی ۲۰ میلیارد ریال در ۹ ماه اخیر خبر داد و افزود: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است لذا نیاز به قوانین مناسب در حمایت از تولیدات داخلی ضروری است.

 وی همچنین از کشف محموله کالای قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریالی از اتوبوس مسافربری که از استان هرمزگان به سمت کرمان در حرکت بود،خبر داد و افزود: در بازرسی ازاین خودرو البسه و موبایل قاچاق به ارزش ۳۰۰میلیون ریال که به طرزی ماهرانه در خودرو جاساز شده بود کشف شد.

حسن پور در پایان از خطرات بیوتوریسم و احتمال الوده بودن دام های وارداتی به بیمارهای دام خبر داد و از مردم خواست: در صورت اطلاع از هر گونه خرید و فروش و عرضه دام های غیر بهداشتی مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند//.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *