تقویت و تجهیز نیروهای مسلح با افزایش بودجه / عزم مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ناجا وجود دارد

 رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در راستای تقویت و تجهیز نیروهای مسلح افزایش بودجه محقق شد، گفت: عزم و اراده مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نیروی انتظامی دیده می شود.
به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس ، ” دکتر لاریجانی” در حاشیه بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش بودجه ناجا گفت: امسال برای تقویت بنیه نیروهای مسلح برای مقابله با اشرار ، گروهک های تروریستی و … بودجه افزایش یافت.

وی، خاطرنشان کرد: برای توسعه امنیت پایدار، تقویت و تجهیز نیروهای مسلح یک ضرورت و این موضوع برای مجلس نیز واضح و روشن است، لذا اقدامات لازم در راستای افزایش و تزریق بودجه لازم به نیروهای مسلح صورت گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ناجا سازمان بسیار وسیعی است و مأموریت های متنوعی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه افزایش بودجه در راستای بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان نیز بوده است ،گفت: همگی باید کمک کنیم این سازمان توسعه و تقویت شود و وضعیت معیشتی در نیروی انتظامی رو به بهبود باشد.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر وضعیت لایحه و قانون به کارگیری سلاح سرد نیز گفت: در این زمینه قانون وجود دارد ولی لازم است قانون قوی تری لحاظ و اتخاذ شود. در این راستا نیاز به هماهنگی با بخش های دیگر از جمله قوه قضائیه وجود دارد و اقدامات در حال انجام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به آسیب های اجتماعی و نقش رسانه ها خاطر نشان کرد : دو گونه مواجهه با آسیب های اجتماعی وجود دارد اینکه رسانه ها در خصوص آسیب های اجتماعی مرثیه سرایی کنند که ممکن است به لحاظ کار رسانه ای جذاب هم باشد و رویکرد دوم این است که رسانه ها در برخورد یا کاهش آسیب های اجتماعی در کنار دستگاه های متولی باشند .

لاریجانی با اشاره به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نقش رسانه ها گفت: رسانه ها می توانند در این حوزه در کنار سازمان هایی چون نیروی انتظامی تلاش کنند و در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها نیز نقش کلیدی داشته باشند. یعنی اگر موضوعی چون شرارت، قتل و یا سرقت مسلحانه رخ می دهد طوری روند برخورد با خاطیان را انعکاس دهند که قانون شکنان بدانند مسئولان در برخورد با هنجارشکنان مقتدرانه عمل می کنند.

وی عنوان کرد: عزم مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نیروی انتظامی دیده می شود و اگر ناجا در این راستا نیاز به قانون کمکی و یا اخذ اختیاراتی داشته باشد مجلس آمادگی حمایت و پشتیبانی می کند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *