اعزام تیم ملی تیروکمان به جام جهانی فرانسه لغو شد


تیم ملی تیروکمان

مدیر تیم‌های ملی تیر وکمان از لغو سفر تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ریکرو و کامپوند زنان و مردان به مرحله سوم رقابت‌های جام جهانی داخل سالن فرانسه خبر داد.

امید نجاری در گفت‌وگو با سادس، در رابطه با علت لغو سفر تیم‌ ‌ملی تیروکمان به مرحله سوم جام جهانی داخل سالن فرانسه که قرار بود اول بهمن راهی این رقابت‌ها شوند، خاطر نشان کرد: به دلیل مصادف شدن این رقابتها با مرحله اول مسابقات خارج سالن کاپ آسیا که ۱۲بهمن در هند برگزار می‌شود، با صلاحدید سرمربی تیم  قرار بر این شد که تیم ملی در مرحله سوم رقابتهای داخل سالن شرکت نکند و خود را برای رقابتهای خارج از سالن آماده کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مگر پیش از این در جریان برگزاری رقابتهای خارج از سالن کاپ آسیایی هند نبودید که حالا چنین تصمیمی گرفته‌اید، گفت: چون این رقابتها در تقویم پیش‌بینی نشده بود و تقریبا مدت یک ماه است که در جریان برگزاری این رقابت ها قرار گرفته‌ایم، چاره ای جز انصراف از رقابت‌های جام جهانی داخل سالن فرانسه نداشتیم. البته نظر سرمربی تیم‌ ‌ملی تیروکمان نیز بیشتر حضور در رقابت‌های خارج از سالن بود تا داخل سالن.

نجاری همچنین درباره علت تغییر مکان برگزاری اردوی تیم‌ ‌ملی از سایت تیروکمان مجموعه ورزشی آزادی به بندر انزلی، اظهار کرد: به دلیل آلودگی هوا و امکانات خوبی که در بندر انزلی برای کمانداران داخل سالن و خارج از سالن وجود داشت، تصممیم گرفتیم تا اردو را از سایت تیروکمان به بندر انزلی انتقال دهیم تا تیم در شرایط بهتری خود را برای حضور در مرحله اول کاپ آسیا در هند آماده کند.

وی با بیان این که در مرحله اول کاپ آسیا در هند در تمام رده‌های سنی رشته های ریکرو و کامپوند زنان و مردان شرکت خواهید کرد یا خیر؟ گفت: در این مسابقات تنها در رشته کامپوند و ریکرو زنان و مردان رده سنی بزرگسال حضور پیدا خواهیم کرد و تیم‌های نونهالان، جوانان و بزرگسالان به مرحله چهارم رقابت‌های داخل سالن که اواخر بهمن در آمریکا برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

نجاری هم‌چنین با اشاره به این که تیم‌ ‌ملی بزرگسالان کامپوند و ریکرو در مرحله چهارم رقابت‌های جام جهانی داخل سالن آمریکا شرکت نخواهند کرد، افزود:  به دلیل حضور تیم‌ ‌ملی بزرگسالان در مرحله دوم رقابت‌های خارج از سالن کاپ آسیا که اواخر اسفند در تایلند برگزار می‌شود، تیم بزرگسالان در رقابتهای داخل سالن آمریکا حضور نخواهد داشت. از سوی دیگر مرحله دوم مسابقات خارج از سالن چون به نوعی کسب سهمیه برای کامپوند جهت حضور در مسابقات جهانی لهستان است، اهمیت زیادی دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم که تیم‌های بزرگسال ریکرو و کامپوند در مرحله نهایی رقابت‌های داخل سالن آمریکا حضور پیدا نکنند تا تیم با آمادگی بهتری عازم تایلند شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از پایان اردوی آمادگی بندر انزلی، نفرات نهایی اعزامی به مسابقات خارج از سالن مرحله اول کاپ آسیا در هند و هم‌چنین مرحله نهایی رقابتهای داخل سالن آمریکا در رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان مشخص خواهد شد.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *