دستگیری کلاهبردار ۱۸۶ میلیاردی در البرز/ انهدام باند کلاهبرداری در پوشش پزشک و بیمار

فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که در پوشش یک شرکت سرمایه گذاری اقدام به کلاهبرداری از ۱۱۴ نفر از شهروندان به مبلغ ۱۸۶ میلیارد ریال کرده بود خبر داد .

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «کامرانی صالح» در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام این خبر، گفت : در پی ارسال یک فقره پرونده جعل و کلاهبرداری از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۶ تهران بزرگ با هشت نفر شاکی به پلیس آگاهی استان البرز ، دستگیری و شناسایی جاعل در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت .

وی افزود : جزئیات پرونده و اظهارات شکات حاکی از آن بود که متهم با تاسیس یک شرکت صوری در امر سرمایه گذاری از ۹۳ نفر بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است .

سردار کامرانی صالح بیان داشت : در بررسی سوابق کاری متهم و فعالیت وی در استان البرز در نهایت با جمع آوری اطلاعات و پردازش تحقیقات پلیسی ، مکان های تردد متهم در عظیمیه کرج شناسایی شد .

این مقام انتظامی گفت : بلافاصله دو اکیپ از ماموران اداره جعل و کلاهبرداری این پلیس به منطقه مذکور اعزام و پس از چندین ساعت مراقبت، متهم را سوار بر یک دستگاه خودروی کروز شناسایی کردند.

سردار کامرانی صالح گفت : ماموران بلافاصله وارد عمل شده و در یک اقدام غافلگیرانه و با استفاده از شیوه و شگردهای خاص پلیسی خودرو را متوقف و متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد : علاوه بر هشت نفر شاکی از تهران بزرگ ، ۱۴ نفر نیز با در دست داشتن حکم جلب متهم از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه سه کرج به اتهام ۴۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به این پلیس مراجعه کردند که در مجموع کلاهبردار دستگیر شده به اتهام ۱۸۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از ۱۱۴ نفر از شهروندان به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۶ تهران اعزام و از آنجا با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیارد ریالی روانه زندان شد.

انهدام باند کلاهبرداری کارت به کارت در پوشش پزشک و بیمار

سردار کامرانی صالح در ادامه این نشست خبری از انهدام باند کلاهبرداری کارت به کارت با عنوان پزشک و بیمار خبر داد و  اظهار داشت : در پی دریافت پرونده شکایت زنی مبنی بر کلاهبرداری کارت به کارت از وی پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت .

این مقام انتظامی افزود : شاکی در تحقیقات اولیه ماموران اظهار داشت که روز گذشته شخص ناشناسی از طریق تلفن همراه با وی تماس گرفته و با صدای نحیف و نالانی خود را فرزند کوچک او معرفی و ادعا کرد که تصادف کرده است.

وی گفت : با اتمام صحبت های نامبرده ، فرد دیگری که خود را پزشک معرفی می کرد در تائید صحبت های نفر اول گفت که فرزند او تصادف شدیدی کرده و احتیاج به عمل جراحی دارد و به واریز مبلغ ۶۰ میلیون ریال به حساب بیمارستان احتیاج دارد.

سردار کامرانی صالح گفت : فرد تماس گیرنده با وارد کردن استرس فراوان به افراد، قدرت تصمیم گیری از آن ها را سلب کرده و مالباخته که در آن لحظه به چیزی جز حادثه ای که برای فرزند و یا یکی از بستگانش پیش آمده فکر نمی کرد، مبلغ درخواستی را به صورت کارت به کارت به شماره حساب مورد نظر واریز کرده ، اما پس از مراجعه به بیمارستان متوجه کذب بودن خبر و کلاهبرداری تماس گیرنده می شود .

وی افزود : با توجه به حساسیت موضوع ، اقدامات جهت شناسایی تماس گیرنده و مالک حساب بانکی انجام شد که در پی اقدامات اطلاعاتی پلیس ، صاحب اصلی حساب درتهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی، نامبرده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد .

سردار کامرانی صالح گفت : متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی اظهار داشت که کارت عابر بانک خود را در ازای دریافت مبلغی وجه نقد به یکی از همسایگان قدیمی خود در شهرستان اشتهارد داده است که با شگردهای خاص پلیسی پاتوق وی در یکی از سفره خانه های سنتی شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد .

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد : متهم به ۱۱ فقره کلاهبرداری با همین شیوه و شگرد به همراه سه نفر ازهمدستان خود اعتراف کرد و سایر همدستان او نیز در شهرستان فردیس و کرج دستگیر شدند که پس ازتشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شدند. میزان کلاهبرداری از مالباختگان ۴۴۴ میلیون ریال برآورد شده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *