تشکیل ۳ هزار و ۴۴۷ پرونده قاچاق کالا در پلیس اصفهان

فرمانده انتظامی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه از تشکیل ۳ هزار و ۴۴۷ پرونده قاچاق کالا و ارز در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد رشد داشته است.

سردار عبدالرضا آقاخانی” گفت: یکی از اقدامات فرماندهی انتظامی استان کمک به دولت در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و مبارزه جدی با ورود کالاهای خارجی قاچاق است که در این زمینه طی ۹ ماهه امسال تعداد سه هزار و ۴۴۷ پرونده در پلیس آگاهی استان تشکیل شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۴ درصدی روبه رو بوده است.

این مقام مسئول عنوان داشت: در این رابطه تعداد پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان ۳۳۳ درصد، پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون تومان ۹۲ درصد و زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیز با یک درصد و دستگیری قاچاقچیان کالا نیز با ۶ درصد افزایش روبه رو بودند.

وی از توقیف ۶۳۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین حامل کالای قاچاق در این مدت خبر داد و گفت: لوازم صوتی و تصویری، قطعات یدکی وسایل نقلیه، سیگار، البسه، لوازم آرایشی و بهداشتی و اسباب بازی ،بلوریجات، گوشی های موبایل، قطعات رایانه و مواد غذایی از عمده کالاهای قاچاق توقیف شده توسط پلیس استان بودند.

سردار آقاخانی گفت: موضوع مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یکی از ماموریت های اصلی ما در سه ماهه باقی مانده از سال ۹۵ خواهد بود و با جدیت و قاطعیت بیشتری با این موضوع مقابله خواهیم کرد تا ان شاء الله بتوانیم به اقتصاد و تولید کشور کمک کنیم.

این مقام انتظامی از شناسنامه دار کردن انبارهای دپوی کالا در سطح استان خبر داد و گفت: این کار به منظور جلوگیری از نگهداری کالاهای خارجی قاچاق در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفته و از شهروندان هم انتظار داریم در صورتی که اطلاعی از نگهداری این گونه کالاها دارند موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: به گفته صاحب نظران و اقتصاد دانان، برخورد قاطع پلیس در ماه های اخیر تاثیر بسزایی در افزایش تولید و گرایش مردم به سمت مصرف کالاهای ایرانی داشته است.

وی ماموریت دوم این فرماندهی در ماه های آینده را مبارزه با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر و جمع آوری معتادان ولگرد عنوان کرد و بیان داشت: در ۹ ماهه امسال مقدار ۲۸ تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شد و دستگیری سوداگران مرگ نیز ۳۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

این مقام مسئول در ادامه از کاهش ۶ درصدی در مجموع متوفیان تصادفات رانندگی در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: در درون شهر با ۳ درصد و در راه های برونشهری نیز با کاهش ۱۰ درصدی روبه رو بودیم.

سردار آقاخانی به تماس های مردمی با سامانه های ۱۱۰ و ۱۹۷ در مدت ۹ ماهه امسال اشاره کرد و گفت: دراین مدت تعداد یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر با مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ و هفت هزار و ۴۲۰ نفر با سامانه ۱۹۷ تماس برقرار کردند.

فرمانده انتظامی استان در خصوص عملکرد این فرماندهی در آذرماه به خبرنگاران گفت: میزان وقوع جرایم خشن در این ماه ۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت.

وی از افزایش ۲درصدی کشف سرقت و رشد ۳۲ درصدی کشف مواد مخدر در آذرماه خبر داد و گفت: طی آذرماه امسال در تصادفات فوتی نیز با کاهش ۴۱ درصدی و در مجموع متوفیان حوادث رانندگی با کاهش ۳۵ درصدی روبرو بودیم.

وی از افزایش ۵۹ درصدی تشکیل پرونده کلاهبرداری در استان خبر داد و گفت: عدم توجه مردم به اصولی که در معاملات ، صدور چک و خرید و فروش از طریق پایانه های فروش الکترونیکی و خرید های آن لاین باید رعایت کنند باعث وقوع این نوع کلاهبرداری ها شده است.

سردار آقاخانی عنوان داشت: آمارها نشان می دهد ۵۴ درصد تصادفات به وقوع پیوسته در جاده های استان طی ۹ ماهه امسال به دلیل خستگی و خواب آلودگی و ۱۷ درصد به خاطر عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از عدم رعایت سرعت مطمئنه توسط رانندگان بوده است و در این میان ۶۱ درصد خودروهای مقصر نیز سواری ها بودند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *