دعوت مردم به مشارکت، به منزله کاهش اقدامات پلیسی نیست

فرمانده انتظامی استان گفت: دعوت مردم به مشارکت با نیروی انتظامی به منزله کاهش اقدامات پلیسی نیست، بلکه با این روش قصد داریم مردم را نیز در برقراری نظم و امنیت سهیم و همچون اعضای یک پیکر برای آرامش جامعه تلاش کنیم.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “منوچهر امان اللهی” در حاشیه بررسی مشکلات شهروندان در سامانه ۱۹۷ در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: این سامانه از سال ۷۹ با هدف رفاه حال شهروندان و ایجاد حس اعتماد و مشارکت آغاز به کار کرد و خوشبختانه با استقبال خوب مردم همراه شد.

وی ادامه داد: پلیس خادم مردم است و مردم نیز بزرگترین سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی هستند، از این رو تمام توان خود را به کار می گیریم تا با مشارکت این سرمایه مهم و با همکاری سایر دستگاه های اجرایی، خدمتی مضاعف و مثمر ثمر ارائه دهیم.

سردار امان اللهی تصریح کرد: خدمت به مردم و رسیدگی سریع به پرونده های ارجاعی از اولویت های مهم پلیس بوده و مسئله مهم تر تکریم ارباب رجوع می باشد، که در این راستا نیروی انتظامی طی سال های اخیر تلاش کرده است با استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان، ارائه خدمات به مردم را بهبود ببخشد.

وی با بیان اینکه تغییـرات ناهماهنگ و ترکیب نامتـوازن ارکان و مؤلفه های درونی و بیرونی در استان کرمانشاه، زمینه انحرافات اجتماعی را فراهم ساخته است، متذکر شد: متأسفانه نزاع های فردی و جمعی روند روبه رشدی را در پیش گرفته و خانواده های بسیاری را با مشکل مواجه ساخته است. عملیاتی شدن بیش از ۱۱ هزار تماس با سامانه ۱۹۷

فرمانده انتظامی استان متذکر شد: با وجود ماموریت های متعدد در حوزه انتظامی و تنوع و تکثر شیوه های ارتکاب جرم، خوشبختانه از لحاظ وقوع جرم و جنایت در جایگاه هجدهم کشور قرار گرفته ایم که حکایت از وضعیت مطلوب امنیتی استان دارد.

سردار امان اللهی خاطرنشان ساخت: هرچند پلیس تمام امکانات و توان خود را در جهت برقراری نظم و امنیت بسیج کرده است، اما بدون مشارکت و همراهی مردم در مأموریت های خود موفق نخواهد شد و رسیدن به نقطه مطلوب را غیرممکن می سازد.

وی در ادامه ثبت بیش از ۱۶ هزار تماس با سامانه ۱۹۷ را یادآور شد و تصریح کرد: از این تعداد حدود ۱۱ هزار مورد عملیاتی و مابقی نیز راهنمایی و پاسخ داده شده است.

مقام ارشد انتظامی استان از افزایش ۱۰ درصدی تماس با سامانه نظارت همگانی خبر داد و افزود: بیش از دو هزار نفر نیز از ابتدای سال جاری مراجعه حضوری داشته اند که از تعامل خوب مردم شریف استان با نیروی انتظامی حکایت دارد.

سردار امان اللهی بر لزوم ادامه همکاری شهروندان با پلیس تأکید کرد و گفت: دعوت مردم به مشارکت با نیروی انتظامی به منزله کاهش اقدامات پلیسی نیست، بلکه با این روش قصد داریم مردم را نیز در برقراری نظم و امنیت سهیم و همچون اعضای یک پیکر برای آرامش جامعه تلاش کنیم.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *