۱۶ دی، آخرین مهلت باشگاه‌ها برای ارسال مدارک حرفه‌ای سازی به AFC


سازمان لیگ فوتبال

نشست هم اندیشی مسئولان سازمان لیگ با مدیران عامل ۶ باشگاه لیگ برتری برگزار شد.

به گزارش سادس به نقل از سازمان لیگ فوتبال ایران، در این نشست علی کاظمی، غلامرضا بهروان، سهیل مهدی، محمدرضا کسرایی از مسئولان سازمان لیگ و سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال، غلامرضا سمندر مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز، مسئولان مجوز حرفه‌ای باشگاه های پرسپولیس، استقلال خوزستان، ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان حضور داشتند.
کاظمی: خودمان را در کنار باشگاه‌ها می‌بینیم
علی کاظمی در ابتدای نشست اعلام کرد: بحث صدور مجوز حرفه‌ای از سال ۲۰۰۹ از سوی AFC  مطرح و پیگیری شد و تا سال ۲۰۱۲ به فدراسیون و سازمان لیگ فرصت داده شد تا باشگاه‌ها در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های مورد نظر باشگاه‌ها را برای دریافت مجوز حرفه‌ای فراهم کنند.
وی ادامه داد: در ابتدا کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا را به همین ساختار باشگاه‌ها اعطا کرد و اکنون کنفدراسیون فوتبال اسیا به مسایل جزئی‌تر ورود پیدا کرده و نتایج تیم‌های ملی و باشگاه‌ها در تعیین سهمیه کشورها موثر واقع شده است. سازمان لیگ برای دریافت مجوز حرفه‌ای خود را در کنار باشگاه‌ها می‌بینید تا باشگاه‌های ما بتوانند این مجوز حرفه‌ای را به طور کامل دریافت کنند.
بهروان: تا پنجشنبه اطلاعات تکمیلی باید به AFC ارسال شود
غلامرضا بهروان هم در این نشست خطاب به نمایندگان باشگاه‌ها اعلام کرد: تا پنجشنبه باشگاه‌ها فرصت دارند تا مدارک تکمیلی خود را برای رفع نواقص احتمالی در پرونده‌هایشان به AFC ارسال کنند. در حال حاضر تعیین سهمیه باشگاه‌ها بر اساس ۷۰ درصد نتایج باشگاه‌ها و ۳۰ درصد نتایج تیم‌های ملی تعیین می‌شود اما کنفدراسیون فوتبال آسیا به مسیری می‌رود که تعیین سهمیه کشورها براساس نتایج صدرصد باشگاه ها تعیین می شود.
سهیل مهدی:  AFC خواستار اطلاعات تکمیلی از باشگاه‌های ایرانی است
سهیل مهدی رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ در مورد شرایط صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه ها گفت: ۱۳ دسامبر از سوی AFC ایمیلی آمد که مدارک تکمیلی باشگاه‌ها را  از ما خواسته بودند تا اطلاعات تکمیلی را از سوی باشگاه‌ها برای آنها ارسال کنیم. عمده مدارک خواسته شده از باشگاه‌ها برای تکمیل پرونده مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های ایرانی در مورد برنامه توسعه جوانان، پرورش نونهالان و تیم‌های پایه و آکادمی باشگاه‌ها، ایمنی مربوط به ورزشگاه‌ها، آموزش ضمن فوتبال که مربوط به مسایلی مثل آموزش دوپینگ و … است.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *