کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مهراقتصاد برگزار شد

 

با حضور معاونین امور مناطق، پشتیبانی و مهندسی، حقوقی و وصول مطالبات، مالی، طرح و توسعه، اعتبارات و بین الملل، ارتباطات و فن آوری اطلاعات، مدیر کل بازرسی و حسابرسی و مدیر کل اداره مدیریت ریسک، کمیسیون عالی وصول مطالبات در استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش  سادس به نقل ازخبرهای بانکی، جواد حاجی مزدارانی – معاون امور مناطق بانک – در کمیسیون عالی وصول مطالبات استان بر ضرورت پیگیری مطالبات غیر جاری و نحوه وصول آن تاکید کرد و گفت: در سال های اخیر پدیده مطالبات معوق همواره یکی از موضوعات مهم و مورد چالش در شبکه بانکی کشور بوده است.

مزدارانی تضعیف توان اعتبار دهی بانک ها را ناشی از رشد مطالبات غیر جاری دانست و افزود: عدم بازگشت بخش قابل ملاحظه ای از منابع تخصیصی، کاهش کیفیت دارائی ها و نیز افزایش ریسک نقدینگی و ریسک اعتباری در بانک از جمله عواملی است که رشد مطالبات غیر جاری را در پی دارد که در صورت عدم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و موثر، آثار جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

وی ضمن تشکر از تدابیر معاونت حقوقی، کمیسیون عالی وصول مطالبات را در راستای تحقق هر چه بهتر طرح مدیریت و کنترل مطالبات غیر جاری عنوان نمود و تصریح کرد: تمامی همکاران باید با خلق ارزش های پایدار و متوازن با بهترین کیفیت، کمترین هزینه، حداقل زمان، کنترل و پایش، مراقبت و دیده بانی مستمر در راستای استیفای حقوق و مصالح و منافع بانک اقدام عاجل به عمل آورند.

معاون امور مناطق ادامه داد: شعب نیز باید برای کمک و مساعدت به مشتریانی که طی سالیان اخیر بنا به دلایل و عللی خارج از اراده شان، موفق به ایفای به موقع تعهدات خود نشده اند با استفاده بهینه و مطلوب از تدابیر و مشوق های پیش بینی شده همچون بخشش وجه التزام و امهال طرح مهر ماندگار، نسبت به وصول قطعی و یا تعیین تکلیف مطالبات بانک تلاش نمایند.

گفتنی است در این کمیسیون که با حضور روسای دوایر اداره امور شعب خراسان رضوی برگزار شد، پروندهای معوقات کلان استان مورد بررسی قرار گرفت و راهکاری های مقتضی به منظور وصولِ آن ها اتخاذ شد.

بر اساس این گزارش مجمع حسابرسی سال 94 بانک مهر اقتصاد استان خراسان رضوی نیز با حضور معاونین بانک در مشهد برگزار شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *